Dnya Kadnlar Gn'nde resim sergisi

Okuduunuz haber
VATAN PARTL KADNLARDAN 8 MART YENDEN ELE ALNSN NERS

evreciler 5 binlik plannn iptalini istedi

Anasayfa   /    Mersin    /    Vatan Partili kadnlardan 8 Mart yeniden ele alnsn nerisi

Vatan Partili kadnlardan 8 Mart yeniden ele alnsn nerisi

Vatan Partili kadnlardan 8 Mart Dnya Emeki Kadnlar Gnnn yeniden ele alnmas nerisi geldi.

MERSN      07 Mart 2018 - 16:50     282     0

Vatan Partili kadnlardan 8 Mart yeniden ele alnsn nerisi

brahim Nalçakar


8 Mart Emekçi Kadnlar Günü nedeniyle Vatan Partili Kadnlar Gazeteciler Cemiyeti’nde basn açklamasnda bulundu . Burada açklamada  bulunan Vatan Partisi Öncü Kadn l Bakan Fatma Kara, 8 Mart Dünya Emekçi Kadnlar Günü’nün ortaya çk ve tarihsel sürecini anlatarak deil, kadnlarn örgütlenmesi ve önümüzde duran sorunlarn çözümleri üzerinde deerlendirilmesi gerektiini belirtti. “Kapitalizmin topluma dayatt her eyin tüketilir olduu bu sistemde 8 Martlar da hediyelerin alnp verildii, ksmen Sevgililer Günü gibi romantikletirildii bir tüketim biçimine dönütürüldüü gün hiç deildir” diyen Kara, öyle devam etti: “Bütün bunlarn yan sra, çeitli kadn örgütlenmelerinin irili ufakl eylemlerine de tanz. Kadnlara yönelik iddet, taciz ve tecavüzü, PKK ile mücadele çerçevesinde belediyelerin kadn meclislerindeki çalmalara el konulmas ve OHAL ile birletirip ortaya kark ve sonucunda nasl bir öneride bulunduklar pek de anlalamayan ve Avrupa Birlii fonlarn beslenme için yedekte tutan baz eylemler de yaplmaktadr.”

Her toplumun önündeki sorunu çözmek için odaklandn kaydeden Kara unlar kaydetti:  “Türk Silahl Kuvvetleri Afrin’de Zeytin Dal Harekatyla aslnda Amerika ve Amerika’nn üretip donatt terör örgütleri ile savarken PKK’l belediyelere el konmasndaki ve bu belediyelerin kadn çalmalarnn engellenmesindeki hukuksuzluk, bireylerin cinsel tercihlerine göre nasl örgütlenmesi gerektii gibi konular da toplumun gündeminde olmayan halktan kopuk çalmalardr. Oysa biz Vatan Partili Öncü Kadnlar için 8 Mart mücadele, direni günüdür. Kadn olmaktan kaynaklanan sorunlarmz için mücadele ettiimiz ve özgür, eit bireyler olarak toplumun her noktasnda var olmay, halkmzdan örenerek dimdik durmay seçtiimiz günlerdendir 8 Mart. Türk kadn, tarihini ve tarihinden elde ettii miras 8 Mart gibi uluslararas günlerle birletirerek özletirir ve kendi 8 Mart ruhunu yine kendi toplumuna göre yeniden ekillendirir. Bu yüzden 8 Mart  olaanüstü koullarn yaand bu süreçte yeniden ele alnmas gerekir.”

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER