Fındıkpınarı Futbol Turnuvası Başlıyor

Okuduunuz haber
YAZ SPOR OKULLAR KAYTLAR BAŞLAD

‘Bir oyum boşa gitmesin hesabı bizi kurtuluşa götürmez’

Anasayfa   /    Spor    /    Yaz Spor okulları kayıtları başladı

Yaz Spor okulları kayıtları başladı

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından05-18 yaş grubu çocuk ve gençlere yönelik düzenlenecek olan Yaz Spor Okulları, 35 branşta faaliyet gösterecek.

SPOR      06 Haziran 2018 - 16:44     691     0

Yaz Spor okulları kayıtları başladı

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl düzenli olarak organize edilen yaz spor okulları, kayıtları başladığı bildirildi.Merkezden yapılan açıklama göre Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde 2013 yılında hayata geçirilen İl Spor Merkezleri uygulamasında, 05-18 yaş grubu çocuk ve gençlerimize yönelik düzenlenecek olan Yaz Spor Okulları, 35 branşta faaliyet gösterecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gerek dev tesisleşme hamlesiyle, gerek uluslararası spor organizasyonlarında elde edilen başarılarla, gerekse Türk sporunun marka değerinin artış göstermesiyle beraber sporcu yetiştirme alanında da önemli adımlar atıyor.

Bu amaç doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanlığımızın hazırladığı ve uygulamaya koyduğu İl Spor Merkezleri uygulaması, 2013 yılı itibari ile hizmet vermeye başladı. 81 ilde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri’nde başlatılan eğitimlerden, 5-18 yaş gruplarındaki çocuk ve gençler faydalanabiliyor.

Sporu sevdirmenin, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmanın, toplumda spor kültürünü güçlendirmenin ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlandığı proje, değerlendirmeler sonucunda başarılı olan ve gelecek vaat edenler ise spor kulüplerine yönlendirilerek, profesyonel spor yaşamlarına ilk adımlarını atıyorlar.

Gerek çocuklardan ve gençlerden gerekse ebeveynlerden büyük ilgi gören projeye her geçen gün ilgi artıyor. Bu bağlamda Mersin’de yaşayan 05-18 yaş grubu tüm çocuk ve gençlerimizi Tesislerimizde Spor yapmaya bekliyoruz.

Müracaat için;Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü: 0 324 325 28 29 Dahili: 142

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER