‘Alkollüydüm, ne yaptığımı bilmiyorum’

Okuduunuz haber
‘YEN SSTEM ZHNLER DEĞŞECEK’

Çevre projesi sözleşmesi imzalandı

Anasayfa   /    Mersin    /    ‘Yeni sistem zihinleri değişecek’

‘Yeni sistem zihinleri değişecek’

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Memur-Sen'in 'Yetkide İstikrar' Mersin buluşmasında, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, "Türkiye son 16 yılda ezber bozarak devrim niteliğinde bir gelişim kaydetti. Bu gelişme birilerini rahatsız etti ama sistem değişecek, sistemle birlikte zihinler de değişecek" dedi.

MERSN      05 Haziran 2018 - 16:52     294     0

‘Yeni sistem zihinleri değişecek’

Memur-Sen tarafından Türkiye genelinde düzenlenen 'Yetkide İstikrar' programlarının Mersin buluşmasına Bakan Elvan katıldı. 
Mersin'in Tarsus ilçesinde düzenlenen iftar programında konuşan Elvan, Türkiye'nin 2017 yılında dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerin başında yer aldığını belirterek, "Onca zorluk ve sıkıntılara rağmen bu performansı gerçekleştirdik. Son 16 yılda yapılamaz denilenleri yaptık, gerçekleştirilemez denilenleri teker teker gerçekleştirdik. Dünyanın Türkiye'ye bakışını ve yaklaşımını değiştiren, ezber bozan devrim niteliğinde Türkiye ekonomisini hiç kimsenin beklemediği büyük bir performansla dünyada ön sıralara taşıdık" dedi.

"Sistem vesayet zihnini de değiştirecek"
Değişecek olan sistemle vesayet isteyen insanların zihinlerinin de değişeceğini söyleyen Elvan, "Birileri, 'Bugüne kadar siz ne istediniz de yapamadınız?' diyorlar. Parlamenter sistem bugüne kadar darbeci ve vesayetçi üretmek haricinde ne yaptı? Değişimden, dönüşümden, reformdan korkan, statükoyu ana ilke olarak benimsemiş o zihinlerin değişeceğine inanıyorum. Önümüzdeki seçimle beraber Türkiye yeni bir sisteme geçiş yapacak. Sistem değişecek. O zihinlerin de değişeceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı. 

Yalçın: İstikrarın Önemini Çok İyi Biliyoruz

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise, Kamu görevlilerinin haklarını savunmaya, alın terlerinin değerini artırmaya devam edeceklerini belirterek,” “Büyük bir başarı göstererek, 1’lerle başlayan mücadeleyi bugün 1 Milyona ulaştırdık. Örgütlü yapımız güçlendikçe, sendikal yolculuğumuz sürdükçe kamu görevlilerinin ekonomik ve sosyal haklarındaki iyileşme sürecek, ülkemizde özgürleşme devam edecek, küresel anlamda umut artacak, mazlum ve mağdurlar yarına güvenle bakabilecek. Çünkü bu ışığı gittiğimiz yerlerde görüyoruz. Durduğumuz nokta önemli, yaptığımız iş kıymetlidir. Bereketi ve heybeti birleştirdiğimizde çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok. Onun için, geldiğimiz yerle, yaptıklarımızla yetinmemeli, daha çok çalışmalı, mevcut üyelerimize yenilerini eklemeliyiz” şeklinde konuştu.

Konuşmasında İstikrar vurgusu yapan Yalçın “Ülkemiz şimdi 24 Haziran için gün sayıyor. Biz emek kesimi olarak 16 Nisan’da neye evet dediğimizi biliyoruz. İstikrarsız zeminler bizlere, sabit gelirli insanlara çok yaramıyor. Biz her zaman istikrarsız zeminlerde kaybediyoruz. Ama ülkemiz ne zaman istikrarı yakalarsa kar ediyoruz” diye konuştu.tarsusiftar1Yeni yönetim sistemi ile beraber kamudaki yapılanmaya da değinen Yalçın, “Türkiye bir değişim ve dönüşüm sürecine girdi. Bu anlamda sistemsel olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin oluşturduğu bir zemine giriyoruz. Yeni zemine girerken kamunun yeniden yapılandırılması söz konusu… Bu süreç çalışılırken istişaresiz, ortak akıldan yoksun bazı tasarımlar kamuoyuna yansıyor. Biz bu süreçte istişare edilmeyen, ortak akıldan geçmeyen, rafine edilmeyen, topluma sunulmayan her şeyin sosyal maliyeti olabileceğine dikkat çekiyoruz” şeklinde konuştu.

Uslu: Türkiye’nin Büyümesine Katkı Sunacağız

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu da yaptığı konuşmada yeni dönemde daha güçlü bir Memur-Sen’in olacağını söyledi. Uslu, “Emek vererek, ter akıtarak, yorularak birliğimizi büyüttük. Büyüklerimizin zorluklar içinde birkaç kişi ile başladığı bu mücadele şimdi 1 Milyon sayısını aştı. Artık sorunları çözme noktasında çok daha güçlüyüz. Memur-Sen hem kamu görevlilerinin hem de Türkiye’nin önünde duran sorunlar için artık daha güçlü çekilde mücadele edecektir. İfadelerini kullandı.

Olçum: Tam Bağımsızlık İçin Vesayetle Hesaplaşıyoruz

Programda bir selamlama konuşması yapan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, “Bir yanda küresel vesayet, bir yanda emperyalistlerin işbirlikçileri ile milletin hak ve özgürlüklerine saldıran bir vesayet. Türkiye’deki vesayet, emperyalist ülkelerin oluşturduğu vesayetin türevidir. Eğer vesayetle tam anlamıyla hesaplaşırsak bağımsızlığımız da tam anlamıyla sağlanmış olacaktır” şeklinde konuştu.

Çelik: Adımlarımızı Büyüterek Atmaya Devam Edeceğiz

Memur-Sen İl Temsilcisi Abdullah Çelik de yaptığı konuşmasında Memur-Sen’in büyüme oranına vurgu yaptı. Memur-Sen’in örgütlü yapısından aldıkları güçle her zaman kazanımlara öncülük edeceklerini belirten Çelik, “Kazanımlarımız, adımlarımız ve mücadelemiz daima sürecek. Davamızda kişilerden çok dava bilincinin önemi var. Sen ben demeden, biz diyeceğiz ve adımlarımızı büyüterek atmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER