Uyuşturucu satıcılarına darbe

Okuduğunuz haber
‘İY° YET°şM°ş B°R NESLE °HT°YACıMıZ VAR’

Vali Su’dan  odalara İade-i ziyaret

Anasayfa   /    Ekonomi    /    ‘İyi yetişmiş bir nesle ihtiyacımız var’

‘İyi yetişmiş bir nesle ihtiyacımız var’

MTOSB Müteşebbis Heyet üyesi Veysel Memiş,Ülkemizin iyi yetişmiş bir nesle ihtiyacı olduğunu belirterek,“Gençler hazır teknolojiyi kullanmayı, teknolojiyi sadece tüketmeyi bırakıp onu üreten ve geliştirebilen nesiller konumuna gelmeli” dedi.

EKONOM°      27 Eylül 2017 - 17:31     557     0

‘İyi yetişmiş bir nesle ihtiyacımız var’

MTOSB Müteşebbis Heyet Üyesi Veysel Memiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, sanayiye kalifiye eleman yetiştirmek için meslek yüksekokulları müfredatının gözden geçirilmesi talebine yönelik açıklamalarda bulundu.Sanayiye ihtiyaç duyulan insan kaynağının giderilmesi için üniversiteler ve meslek yüksekokullarının sanayi ile işbirliği içinde hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Memiş, 'Türkiye'nin gelişmesi ve kalkınması için gerekli olan temel unsurlar bilim ve teknolojidir. Dünyanın birçok yerinde rastladığımız üniversite ve sanayi işbirliğinin ülkemizde de uygulanması için önemli adımlar atılıyor. Sanayimizin gelişmesi, yüksek teknolojili ürün üretiminin artması ve dışa açılımın sağlanması için, sanayi ile üniversite ve meslek yüksekokullarımızın iş birliği içerisinde olması sanayiye ihtiyaç duyulan kalitede beceriye sahip insan kaynağını karşılayacaktır. Bu nedenle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eğitimi Daire Başkanlığı'nın kurulması, MYO'ların OSB'ler içinde kurulmasının önünün açılması ihtiyacımız olan vasıflı ara eleman, ustalar ve iyi yetişmiş mühendislerin karşılanması açısından önemlidir' dedi.Gençlerin teknolojiyi sadece tüketen değil, üreten konumuna gelmeleri gerektiğini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinden alıntı yapan Veysel Memiş, 'Ülkemizin istikbali gençlerdir. Hem kültürel anlamda hem de bilimsel anlamda iyi yetişmiş bir nesle ihtiyacımız var. Gençler hazır teknolojiyi kullanmayı, teknolojiyi sadece tüketmeyi bırakıp onu üreten ve geliştirebilen nesiller konumuna gelmeliler. Bu noktada Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi; "Teknolojiyi, interneti, sosyal medyayı, kültürel kuraklığımızın sebebi olmaktan çıkarıp kültürel yükselişimizin alt yapısı hâline dönüştürmemiz gerekiyor." Bu doğrultuda, ilgili kurumlarımızdan gerekli çalışmaları yapmalarını umut ediyorum' şeklinde konuştu.Haber merkezi

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ