Kalp hastalarına uyarı

Okuduunuz haber
‘YÜCELEN’ RESM, ŞR VE ÖYKÜ YARŞMAS SONUÇLAND

MERYAD yeni başkanını seçti

Anasayfa   /    Kltr ve Sanat    /    ‘Yücelen’ resim, şiir ve öykü yarışması sonuçlandı

‘Yücelen’ resim, şiir ve öykü yarışması sonuçlandı

Eski İçişleri Bakanı merhum Rüştü Kazım Yücelen’in anısına  gerçekleştirilen  yarışma sonunda  dereceye giren öğrencilere  bisiklet, dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar ve telefon armağan edildi. 

KLTR VE SANAT      13 Mayis 2018 - 17:11     143     0

‘Yücelen’ resim, şiir ve öykü yarışması sonuçlandı

Eski  içişleri bakanı merhum Rüştü Kazım Yücelen’in anısına düzenlenen resim, şiir ve öykü yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 
Anamur Rüştü Kazım Yücelen İlköğretim Ortaokulu’nda 5'incisi gerçekleştirilen törende konuşan Yücelen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, her sene çocukların katkılarıyla yarışmanın geliştiğini söyledi. Yücelen, "Her adımda acizane rahmetli babamızın anısını yaşatma gayretinin yanı sıra çocuklarımızın da gelecekte yaşayacağı Mersin’e katkı sağlama çabamızı sürdürüyoruz. Çocukların yazdıkları satırları, çizdikleri resimleri görünce ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha anladık. Çocuklarımızın resim, şiir, öykü gibi sanat dallarında eser ortaya koyup, kendilerini ifade etmelerini ve yeteneklerini keşfetmelerini istiyoruz. Yarışma vesilesiyle onları teşvik edebilirsek ve gelecek yıllarda memleketimizden sanatçılar yetişmesine katkıda bulunabilirsek bu bizler için en büyük kazanç ve gurur kaynağı olacaktır. Bir ülke ne kadar bilim adamı ve sanatçı yetiştirirse, o kadar kalkınır” şeklinde konuştu. 
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Resim, şiir ve öykü dallarında, anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, ’Hayalimizdeki Gelecek’ konulu eserlerini değerlendiren jürinin verdiği puanlara göre, yarışmada dereceye girenlere bisiklet, dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar ve telefon armağan edildi. iha 
 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER