Akll bisiklet uygulamas ilgi grd

Okuduunuz haber
YZLERCE BALK KARAYA VURDU

Tarmsal retimde planlama art

Anasayfa   /    Gndem    /    Yzlerce balk karaya vurdu

Yzlerce balk karaya vurdu

Silifkede sahil kenarna vuran l balklarn lm sebebine ilikin yetkili azlardan henz resmi bir aklama gelmedi.

GNDEM      03 Ekim 2017 - 16:40     544     0

Yzlerce balk karaya vurdu

Mersin’in Silifke ilçesinde yüzlerce balk sahile vurdu. Kum Mahallesi'nde meydana gelen balk ölümleri vatandalar endielendirdi. Vatandalarn Silifke Emniyet Müdürlüüne haber vermesi ile olay yerine gelen lçe Gda, Tarm ve Hayvanclk Müdürlüü mühendisleri ve lçe Salk Müdürlüüne bal ekipler incelemede bulundu. Mühendisler, balk ölümleriyle ilgili ölü balklarn numunesi ile su numunesi alarak gerekli tespitleri yapmak ve nedenini aratrmak üzere laboratuvarlara göndereceklerini belirttiler.

Sahil kenarna vuran balklar ilk gören Mustafa Çalkan, “Sabah denize girmek için sahile geldik. Yüzlerce bal kyda görünce ardk. Bu durumdan dolay endie duyuyoruz. Daha önce böyle bir eyle karlamamtk. Bu balklarn neden öldüü konusunda bir fikrim yok” dedi. Silifke’de sahil kenarna vuran ölü balklarn ölüm sebebine ilikin yetkili azlardan henüz resmi bir açklama gelmedi.(ha)

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER