Aydın, güven tazeledi

Okuduğunuz haber
ÖZEL, PARTİSİNİN SANAYİ  PROGRAMINI ANLATTI

Boyar’dan ‘Köy Enstitüleri’ mesajı

Anasayfa   /    Siyaset    /    Özel, partisinin sanayi  programını anlattı

Özel, partisinin sanayi  programını anlattı

İYİ Parti Mersin İl Başkanı  Dr. İbrahim Özel ,Parti’nin sanayi hamlesine ilişkin  bir basın açıklamasında bulundu  Özel, yaptığı açıklamada  Parti programında yer alan teknoloji, inovasyon ve girişimcilik başlığı altındaki bildirimleri içeren bir bülten hazırlandığını belirterek, “ İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı, Parti programında yer alan teknoloji, inovasyon ve girişimcilik başlığı altındaki bildirimler dahilinde çalışmalara başladı” dedi.

SİYASET      17 Nisan 2018 - 16:53     297     0

Özel, partisinin sanayi  programını anlattı

İYİ Parti Mersin İl Başkanı  Dr. İbrahim Özel ,Parti’nin sanayi hamlesine ilişkin  açıklamasında bulundu  İYİ Parti’nin sanayide üretim artışını hedefleyen programı, ithalatı değil ihracatı hedefleyen destek politikalarından oluştuğunu belirten Özel, “Katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi konusunda sanayiciye destek olmak için geniş kapsamlı bir program hazırlandığını söyledi.

Özel açıklamasında  şunları kaydetti: “Yeni Dünya düzeni katma değeri yüksek, bilişim teknolojilerinin kullanıldığı, kiloda hafif paraca yüksek değerli teknolojik ürünler üretmeye odaklı bir sistemle sanayi döngüsünü oluşturmaktadır. 1990’lı yıllardan itibaren Dünyadaki gelişmeler günümüzde; Bilişim Teknolojileri ile Endüstriyi bir araya getirmeyi hedefleyen ENDÜSTİRİ 4.0’ı gündeme getirmiştir.

İYİ Parti milli gelirin ve halkın refah düzeyinin arttırılasına yönelik olarak yapılacak çalışmaları Mersinli hemşerileriyle paylaşmak üzere çalışmalara başlamıştır.İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı’nda ve İYİ Parti’nin iktidarında;  Türkiye’nin orta ve uzun vadeli olarak odaklanacağı teknoloji alanlarının belirlenmesi, senelik bazda ele alınarak güncellenmesi ve bu alanlardaki gerekli altyapı ve kabiliyet geliştirme yarımlarının yapılması sağlanacak.

AB Fonları kapsamında Türkiye’nin bu programdan daha etkin olarak yararlanması için stratejiler geliştirilecek ve bu alandaki pozisyonu yeniden değerlendirilecektir.

 TÜBİTAK ve Türk bilimsel araştırma ve teknoloji üremi altyapısı yeniden ele alınarak gelişilecek ve özellikle endüstriyel ihtiyaç ve fırsatlara yoğunlaşan uygulamalı, araştırma odaklı özel teknoloji geliştirme merkezleri desteklenecektir.

 Üniversiteler bünyesinde faaliyet gösteren Teknoloji Transfer ofisleri(TTO)daha işlevsel hale getirerek. İnovatif düşünce yapısının üniversiteden sanayiye aktarılırken, sanayideki tecrübe ve bilgi birikiminin üniversiteye aktarılması sağlanacaktır.  Tüm Ar-Ge teşvik programlarının etki analizleri yapılarak katma değerli ve ticarileşme potansiyeli yüksek şirketlere odaklanılacak biçimde yeniden kurgulanacaktır.  Devletin girişimcilik hibe destek programları, seçme ve uygulama prosedürleri yeniden ele alınarak şeffaf, ölçülebilir, iyi denetlenen ve girişimcilerin kolay başvurabilecekleri bir yapıya dönüştürülecektir.

Akıllı şehirler, endüstri 4.0, sağlık, nanoteknoloji ve biyoteknoloji alanları başta olmak üzere donanım odaklı teknoloji girişimlerine özel destek yapıları kurgulanarak hayata geçirilecektir.  Girişimcilerin yurt dışı pazarlara açılmalarını kolaylaştırıcı ve destekleyici mekanizmalar tasarlanarak hayata geçirilecek

 Global pazarda rekabet etme ve başarılı olma potansiyeli bulunan şirketler ilgili kriterlere göre seçilecek ve global pazar oyuncuları olabilmeleri için bir program kapsamında özel olarak desteklenecek .Ülke teknoloji odak alanları, sektörel bazda ve bölgesel kabiliyetler çerçevesinde inovasyon merkezleri kurulacak ve desteklenecektir.”

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ