Çukurova CUP’ta şampiyon Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol.. | Güney Gazetesi Mersin

Çukurova CUP’ta şampiyon Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol..

Kıran kırana geçen maçta, Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol, Büyükşehir Adana Belediyespor’u ikinci yarıdaki etkili oyunu ile yenerek, kupaya uzandı. Turnuvada yarın Adana ve Elazığ 2.lik için karşılaşacak.

Çukurova CUP’ta şampiyon Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol..

Çukurova CUP’un ikinci gününde ev sahibi Mersin Yenişehir Belediyespor Çukurova Basketbol, Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol’u yenerek  kupaya uzanan taraf oldu:75-71..

Baştan sona çekişmeli geçen maça;  ÇBK;Manolya Kurtulmuş, Gökşen Fitik, Alina Iagupova, İlayda Güner, Luidmyla Naumenko ilk beşiyle çıkarken, Büyükşehir Adana Belediyesi ise, Maria Fontane, Ezgi Mandacı, Gabija Meskonyte, Mentkrelle Wallace ve İlknur Yıldızhan ilk beşi ile başladı.

İlk hücumdan boş dönen ev sahibi ekip karşısında üstünlüğü ele geçiren konuk ekip, Wallace’nin basketleriyle öne geçti. Çukurova hücumda sayı bulmakta zorlanınca ilk periyot 12-231 konuk ekibin üstünlüğüyle geçildi. İkinci periyotta iki takımda savunmayı sertleştirince, hücumdan iki takımda çok boş dönmeye başladı. Bu periyotta Alina, Çukurova’nın skor yükünü çekmeye başlayınca fark kapanmaya başlasa da, ilk yarı sonunda Adana Büyükşehir soyunma odasına 40-35 önde giden taraf oldu.

 

Çukurova ikinci yarıya hızlı başladı. Alina ile hızlı hücum gerçekleştiren ev sahibi ekip yine bu oyuncunun uzak mesafeli basketleriyle farkı eriterek 24. Dakikada skoru eşitledi: 46-46.

Bu dakikadan sonra karşılıklı basketler devam etti. Alina’nın basketlerine konuk ekip, Wallace ve Maria Fontane ile karşılık verince final periyoduna ÇBK 3 sayılık skor avantajı ile girdi: 62 -59..

 

Son 10 dakikada da çekişme sürdü. 35. Dakika 66-66 geçildikten sonra, Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basket, kalan sürede çember altında daha etkili olarak sonuca gitti ve rakibini 75-71 yenmeyi başardı. Alina Iagupova 33 sayı ile maçın en skorer ismi olurken, Luidmyla 11, İlayda, Manolya Kurtulmuş da 10’a sayı atarak çift haneli skora ulaştı. Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol’da Fontaine ve Wallace’nin 22’şer sayılık performansları   maçı kazanmalarına yetmedi.