Ulaşıma taze kan

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 73 yeni otobüs ihalesindeki tüm pürüzler aşıldı ve ihale süreci sonuçlandı. Firma ile önümüzdeki hafta sözleşme imzalanacak, en geç 3 ay içinde 10’ü körüklü 73 yeni otobüs Mersinlilerin hizmetine sunulacak.

Ulaşıma taze kan

ESRA ŞASİ YAĞMUR

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in göreve gelir gelmez vaat ettiği yatırımlardan biri, 73 adet kent içi ulaşım otobüsü alınmasıydı.  İhale sürecinde yaşanan sıkıntılar nihayet aşıldı. Önümüzdeki hafta içi firma ile sözleşme imzalanacak ve yeni otobüsler için top yüklenici firmada olacak.

Otobüs alım ihalesi 24 Temmuz’da gerçekleştirilmişti. Katılımcı firmalardan biri itiraz edince ihale Kamu İhale Kurumu’na taşındı. Kurum incelemesini tamamladı ve ihalede herhangi bir eksiklik olmadığını tespit etti. Böylece ihaleyi Karsan firmasının alması kesinleşti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Karsan firması arasında önümüzdeki günlerde 63 tane 12 metrelik otobüs, 10 tane körüklü otobüs temini için sözleşme imzalanacak. Yüklenici firma, 3 ay içinde doğalgazlı otobüsleri Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edecek. Otobüsler doğalgazla çalıştığı için belediye hem tasarruf sağlayacak hem de hava kirliliğini azaltacak.