Mersin Büyükşehir’e Sağlıklı Kentler Ödülü | Güney Gazetesi Mersin

Mersin Büyükşehir’e Sağlıklı Kentler Ödülü

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen 11. Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması Ödülleri’nde “Duyu Bütünleme Terapisi” ve onu destekleyen “Atla Terapi Projesi” ile ödüle layık görüldü.

Mersin Büyükşehir’e Sağlıklı Kentler Ödülü

Ödül töreni, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin İzmir’de Suat Taner Sanat Merkezi’nde düzenlediği 34. Olağan Meclis Toplantısı’nın ardından düzenlendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ödülünü Sağlıklı Kentler Birliği’nin Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Haluk Mutluay, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'tan aldı. Mutluay, ödülü Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i makamında ziyaret ederek, Başkan Seçer’e takdim etti.

Sağlıklı şehir bilincini yaygınlaştırmaya yönelik çalışmalar yapan Sağlıklı Kentler Birliği tarafından, “sosyal sorumluluk”, “sağlıklı yaşam”, “sağlıklı şehir planlaması” ve “sağlıklı çevre” olmak üzere 4 ayrı kategoride ödüller dağıtıldı.

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde devam eden ’Duyu Bütünleme Terapisi’nden zihinsel ve bedensel problemi olan her çocuk ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Seans süresinde aileler de çocuklarına eşlik edebiliyor. (Haber Merkezi)