"Journey To Science eTwinning projesi AstroBilgi Çocuk Akademisi ile buluştu "

Öğretmen Deniz Karadağ’ın da ortak yapımıyla gerçekleştirilen ve aynı zamanda bir eTwinning projesi olan Journey to Scıence (Bilime Yolculuk ) adlı programa Mersin’den ve dünyadan birçok öğretmen katıldı.


Mersin Akdeniz 3 Ocak Ortaokulu Matematik Öğretmeni Deniz Karadağ' in ortak olarak yer aldığı projede Yeni Taşkent Yusuf Bayık Ortaokulu Türkçe öğretmeni Aygül Sevdi, İbrahim Kozacıoğlı Ortaokulu Sosyal Bilgiler öğretmeni Ömer Yalavaç, Bahşiş Ortaokulu Türkçe öğretmeni Sevinç Tor ve Matematik öğretmeni Seçil Karakuş yer aldı. Mersin ile birlikte Adana, Bursa, Sakarya, Şanlıurfa , Azerbaycan, Gürcistan, Kuzey Makedonya ve Romanya olmak üzere 4 farklı ülkeden toplam 16 öğretmen ve 96 öğrenci projede yer aldı.

Bilim insanlarının yaşamlarını ve insanlığa katkılarını konu alan ve her ay belirlenen bir bilim insanı ile ilgili araştırmalar yapıp farklı web2.0 araçlarıyla işbirlikçi etkinlikler yapılan projede, Şubat ayı bilim insanı, astronomi alanında çok önemli çalışmalar yapan Galileo Galilei oldu. Bu kapsamda AstroBilgi Çocuk Akademisi ile gerçekleştirilen programda öğrencilere Türkçe -İngilizce sunumlar, soru-cevap , teleskoplarla online Ay gözlemi ve Ay'da köy kurma projeleri yaptırıldı .

 Proje ile birlikte farklı etkinlikler planlanarak çocuklara bilimsel düşünme, araştırma, teknoloji kullanımı, paylaşma ve özgüven duygularını geliştirme amaçlanmıştır ve bu doğrultuda Haziran ayına kadar proje çalışmaları sürdürülmesi planlanıyor. (Haber Merkezi)