Altın kızlar, ‘Konut’u yıktı

Altın kızlar, ‘Konut’u yıktı

AHMET SÜTCÜ

Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nde mücadele eden Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İstanbul deplasmanında Emlak Konut’a konuk oldu. Büyükşehir maçı 80-85 kazandı.

İLK BEŞLER

Bayrampaşa Spor Salonu’nda oynanan maça ev sahibi takım; Bahar Yapar, Halime Uykan, Nihal Güngör, Candide Öztürk, Chanita Marie Jordan ilk beşiyle çıkarken Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ise; Avinar Kaya, Fahriye Bayraktar, Yaren Gündüz,  Caliya Shontay Robinson ve Deniz Aygül ilk beşiyle parkedeki yerini aldı.

 

Maça iyi başlayan Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ilk periyodu 15-22 önde tamamladı. İkinci periyotta ev sahibi takım farkı azaltarak öne geçti. Büyükşehir Belediyesi soyunma odasına 39-38 geride gitti. Üçüncü periyotta kora kor bir mücadele yaşandı.  Periyot 56-54’lük skorla ev sahibi takımın üstünlüğüyle sonuçlandı. Son periyotta ise Büyükşehir Belediyesi muhteşem bir oyun sergiledi. Kızlar bitime bir dakika kala 70-74 önde girdi. Son saniyelerde art arda sayılar bulan Emlak Konut skoru 74-74’e getirerek maçı uzatmaya götürdü. Uzatma periyodunda rakibine adeta ders veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü kazanmasını bildi. Maçı 80-85 kazanan Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ligdeki 11.galibiyetini aldı. Puanını 35’e yükselten kızlar ligdeki 7.sıradaki yerini sağlamlaştırdı.