Anamur Belediyesinden öğrencilere destek

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Güngören İlk-Orta Okulu’nu ziyaret etti. Başkan Kılınç öğrencilerin futbol, voleybol topu ve kale direği isteğini de yerine getirdi.

Anamur Belediyesinden öğrencilere destek

Anamur Belediyesi “Spor yap Sağlıkla Yaşa” sloganıyla ilçe genelinde bulunan okullara destek vermeyi devam ediyor. Belediye, pandemi döneminde hareketsiz kalan çocukların okullarda spor yapmalarına katkı sağlamak amacıyla ihtiyacı olan okullara kale direği, futbol ve voleybol topu ulaştırıyor.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, İlçe Kaymakamı Aydın Memük, belediye personelleri ile birlikte ilçenin en uzak okulu olan Güngören İlk-Orta Okulu’nu ziyaret etti. Ziyarette okulda eğitim gören öğrenciler için Anamur Belediyesi makine İkmal Müdürlüğü atölyesinde yapılan kale direği de okula teslim edildi.

 

BAŞKAN KILINÇ: ‘’EĞİTİME DESTEĞİ SÜRDÜRECEĞİZ’

 

Pandemi döneminde çocukların evde sıkıldığını ve hareketsiz kaldığını ifade eden Anamur Belediye Başkanı Kılınç, “Sağlıklı kafanın sağlıklı vücutta bulunacağına inanarak çocuklarımızın en azından futbol oynayabilmeleri için kendi üretimimiz olan kale direklerini okullarımıza hediye ediyoruz. Güngören, ilçemizin okul bulunan en uzak mahallesi. Anamur Belediyesi olarak şehir merkezinde ya da merkeze yakın okullarımıza nasıl destek veriyorsak, en uzak mahallemizde bulunan okullarımıza da aynı ölçüde destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

 Programa katılan İlçe Kaymakamı Aydın Memük, “Okullarımıza destek olan Anamur Belediyesi’ne ve belediye çalışanlarına teşekkür ederim” dedi. (Haber Merkezi)