Kayserispor’un kalesi Mersinli gençlere emanet

Yaklaşık 3 yıl önce Kaleci Antrenörü Mehmet Talaş tarafından kurulan Talaş Kaleci Akademisi, Türk futbolunda en büyük açığın bulunduğu kaleci ihtiyacını gidermeye devam ediyor. Kuyuluk Futbol Sahası’nda çalışmalarını sürdüren akademi, 8.transferini gerçekleştirdi. Aylardır Mehmet Talaş ile birlikte çalışmalarını sürdüren, İbrahim Yılmaz, Emre Yılmaz ve Zekeriya Grada, Süper Lig ekibi Kayserispor’a transfer oldu. 3 isim Kayserispor altyapısında forma giyecek.

Kayserispor’un kalesi Mersinli gençlere emanet

Pandemiye rağmen çalışmalara ara vermeden kalecilerle bire bir ilgilenen Mehmet Talaş, azimli çalışmaların meyvelerini toplamaya başladı. Birçok takımın radarında olan akademide çalışan 2005 doğumlu Zekeriya Grada, 2006 doğumlu Emre Yılmaz ve 2007 doğumlu İbrahim Yılmaz, Kayserispor'un filesini koruyacak.

Açıklama yapan Mehmet Talaş, "3 yıl önce zorlu bir yola çıktık. Bu yolda gecemizi gündüzümüze kattık. Bunun meyvelerini ise topluyoruz. 3 kalecimizi Kayserispor'a gönderdik. Totalde bünyemizde 8.transferimizi gerçekleştiriyoruz. Daha iyisini yapacağımıza inanıyorum. Mersin'den daha yetenekli kaleciler çıkacaktır. Kayserispor'a transfer olan Emre, İbrahim ve Zekeriya'ya başarılar diliyorum. Daha iyi yerlerde olacaklarına gönülden inanıyorum. Yolları açık olsun" dedi.

Kayserispor'a transfer olan Zekeriya Grada, Emre Yılmaz ve İbrahim Yılmaz, Mehmet Talaş'a verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederken daha iyi yerlere gelerek Mehmet Talaş'ı gururlandırmaya devam edeceklerinin sözünü verdi. (Haber Merkezi)