İl Emniyet Müdürü Aslan’a ziyaret

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer esnaf odaları başkanları ile birlikte Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İl Emniyet Müdürü Aslan’a ziyaret

Esnaf teşkilatı olarak halkın can ve mal güvenliğinin yanı sıra yasaların uygulanmasında da en büyük payın sahibi emniyet teşkilatıyla sürekli iç içe olduklarının altını çizen Dinçer, “Esnafımız vatanına, milletine, bayrağına bağlı, devletine karşı her türlü yasal sorumluluğu yerine getiren bir kesimdir. Bu sorumluluğu yerine getirirken, terör ve asayiş konularında olayların içerisinde yer almamaya azami özen gösterir” diye konuştu.

Mersin’in son yıllarda aldığı yoğun göçün getirdiği olumsuzluklara rağmen, emniyet teşkilatının gösterdiği başarılı çalışmalarla güvenli bir kent olduğuna vurgu yapan Dinçer, “Bu huzur ortamının sağlanmasında en büyük pay polisimize aittir.  Esnaf teşkilatı bu huzur ve güven ortamının sağlanmasında, polisimize ve tüm güvenlik güçlerine imkanları ölçüsünde katkı sunmaktadır. Bundan dolayı esnafımızın asayiş yönünden daha iyi korunacağından şüphemiz yoktur” ifadelerini kullandı. 

İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ise gösterilen nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, polisin vatandaşın huzur ve güveninin sağlanması amacıyla 24 saat görev başında olduğunu belirti. Aslan "Mersin’imizin huzur ve güvenliği için esnaf teşkilatımız başta olmak üzere tüm STK’lar ve kurum kuruluşlarla iş birliği içerisinde olacağız. Amacımız Mersin’e hizmet etmek. Bu bir hizmet davası. Benden önceki Emniyet Müdürümüzün tesis ettiği güven ve huzur ortamını bizlerde sürdüreceğiz” dedi.

Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş ve yönetim kurulu üyeleri de, Mehmet Aslan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş, Aslan’a yaptığı ziyaret esnasında, “Yeni görev yeriniz hayırlı olsun. Birlik ve beraberlik içerisinde ilimizin huzuru, güveni ve refahı için çalışacağınıza inancımız tam... Bizler de her zaman polisimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Mersinimizin huzur ve güvenini sağlamak için fedakârca çalışan tüm emniyet personelimize de başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi. İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan da MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş ve yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. (Haber Merkezi)