“Misafirimizi yuhalamayız”

Akdeniz Köselerli Yörükler Derneği, 24-25 Temmuz’da düzenlenen şölende yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada, şölene katılan eski Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yuhalanmadığı, şölene dışardan gelen kişilerin olay çıkarmak istediği belirtildi.

“Misafirimizi yuhalamayız”

Akdeniz Köselerli Yörükler Derneği, önceki dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın, Yörük şölenine katılan bazı kişilerce yuhalanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Dernek adına açıklamada bulunan dernek basın sözcüsü Nebi Bozoğlu, yaşanan olayı, derneğe ve Köselerli Yörüklere bağlı olmayan, dışardan katılan bazı katılımcıların yaptığı münferit bir olay olarak nitelendirdi.

“Biz Yörükler ve Yörükler derneği olarak Başkan Kocamaz’ı dün sevdik bugün de sevmeye devam ediyoruz” diyen Akdeniz Köselerli Yörükler Derneği basın sözcüsü Nebi Bozoğlu, derneğin bütün siyasi partilere eşit mesafede olduğunu yaşanan bu olaydan ötürü de üzgün olduklarını söyledi.

Yörükler olarak düzenledikleri bu şenliğin partiler üstü bir organizasyon olduğunun altını çizen Bozoğlu, “Hiçbir parti ile bağımız olmadığını saygıyla kamuoyuna duyurmak isteriz. Yörüklerimiz misafirlerini el üstünde tutar asla yuh çekmez” ifadelerine yer verdi.

Şenlik öncesi Akdeniz Köselerli Yörükler Derneği olarak, şenlik sonrası derneğe ve şenliğe katkı sunanlara teşekkür ziyaretinde bulunma kararı aldıklarını da dile getiren Bozoğlu, ilerleyen günlerde bu karar doğrultusunda ziyaretlerin devam edeceğini belirtti.

Bozoğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a teşekkürlerini sunacaklarını söyledi. (Haber Merkezi)