ÇBK Lublin maçına hazırlanıyor

Hafta sonu Fenerbahçe karşısında ilk yenilgisini alan Mersin YaneişahirBelediyesi Çukurova Basket, Perşembe günü Polonya’da oynayacağı Lublin maçını kazanarak EUROCUP’ta yoluna devam etmek istiyor.

ÇBK Lublin maçına hazırlanıyor

Çukurova Basketbol Perşembe günü Polonya’da oynayacağı Lublin maçının hazırlıklarına başladı.

 

Hafta sonu Ligde Fenerbahçe karşısında ilk yenilgisini alan Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basket , Pazar günün dinlenerek geçirdikten sonra , bugün akyam saatlerinde haftanın ilk çalışmasını yaptı.

 

Fenerbahçe maçlarının her zaman zor geçtiğinin altını çizen  Coach Olcay Orak, “Rakibimiz karşısında istediğimiz  oyunu  parkeye yansıtamadık. Savunmada zaaflarımız oldu. Bunun yanında hücumda çok top kaybı yapmamız , skor bulmamızı olumsuz etkiledi. Ortala koyduğumuz oyun ne beni ne de oyuncularımı mutlu etti. Tabi ki  bu işin doğasında kazanmak kadar kaybetmekte var. Önümüze bakmak zorundayız” dedi.

 

EUROCUP’TA HEDEF BEŞTE BEŞ

 

EUROCUP’ta  grubundan lider olarak çıkmayı garantileyen Çukurova Basket, Perşembe günü deplasmanda oynayacağı LUBLİN maçını da kazanarak beyte beş yapmak istiyor.

 

Coach Olcay Orak, lider bitirmekten çok en iyi birinci olmak istediklerini ifade ederek,” Bu nedenle  kalan iki maçımızı da kazanmak zorundayız. Yalnız kazanmak etmiyor farklı kazanmak önemli.  Grup maçlarından en iyi birinci olarak çıkarsak. Eşleşme avantajı yakalayacağız. Bunu başaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

 

Çukurova Basketbol  Lublin maçı için Çarşamba günü Polonya’ya gidecek.