Büyükşehir’den İçel’e afiş desteği

Mersin Büyükşehir Belediyesi, İçel İdman Yurdu’na evinde oynayacağı maçların bilgisini içeren afişleri, lig bitene kadar şehrin 15 ayrı noktasındaki bilboardlara asarak destek olacak. Büyükşehir Belediyesi desteğe, Cumartesi günü oynanacak İçel İdman Yurdu- Büyükçekmece maçının afişlerini billboardlara asarak başladı

Büyükşehir’den İçel’e afiş desteği

MAHMUT SÖNMEZ

 

İçel idman Yurdu Basın Sözcüsü Halim Yiğit, taraftarlara maç bilgisi vermek amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden maç duyuruları için bilboard talebinde bulunduklarını ve kısa sürede taleplerinin karşılık bulduğunu söyledi.

Bilboard taleplerinin Büyükşehir Zabıta Daire Başkanı Fuat Tuğloğlu’nun katkı ve çabaları, Başkan Vahap Seçer’in onayı ve desteğiyle hayata geçtiğini söyleyen Yiğit, şehrin 15 ayrı noktasında ki bilboardlara bu hafta yapılacak olan Büyükçekmece maçının bilgilerinin İçel’li futbolcuların fotoğraflarıyla beraber asıldığını söyledi.

Büyükşehir’in takıma sunduğu bu desteğin lig bitene kadar süreceğini söyleyen Yiğit, afişlerin İçel takımının evinde oynayacağı maç haftalarında asılacağını belirtti. Yapılan afiş uygulamasının maçlara taraftar çekme de etkili olacağına inandıklarını dile getiren Yiğit, “Şehirdeki bütün kurum ve kişiler şehrin takımına destek olup, sahip çıkmalı. Bu gibi destek ve katkılarla taraftarın takıma sahip çıkması, maçlara gelmesi konusunda pozitif geri dönüşler olacaktır, bunun da zamanla başarıyı getireceğine inanıyoruz” dedi.

Afiş uygulaması hakkında Yenişehir Belediyesi ile de görüşmeler yapıldığını belirten Yiğit, kısa zamanda oradan da olumlu bir yanıt beklediklerini dile getirdi.