Vali Ali İhsan Su Mersin’e veda etti | Güney Gazetesi Mersin

Vali Ali İhsan Su Mersin’e veda etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmî Gazete’de yayımlanan valilik kararnamesiyle Mersin’den Diyarbakır’a atanan Vali Ali İhsan Su Mersin’den ayrıldı.

Vali Ali İhsan Su Mersin’e veda etti

MAYSA DERYAYEVA

 

Diyarbakır Valisi olarak atanan Vali Ali İhsan Su, Mersin Vali Konağı önünde düzenlenen programla kente veda etti. Veda programına Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mersin’de görev yaptığı 5 yılda önemli işlere imza atan Vali Su, Diyarbakır’da aynı hız ile çalışacakları mesajını verdi. Vali Su, “Sevgili Mersin vatandaşlarına en kalpten sevgilerimi, şükranlarımı sunuyorum. Burada kaldığım süre içerisinde şahsıma ve aileme gösterdikleri ilginden dolayı teşekkür ederim. Buradaki kamu hizmetlerinin yürütülmesi, gösterdikleri verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Hepsini Allah’a emanet ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Her şey gönüllerince olsun” dedi.

Valiler Kararnamesi ile Diyarbakır Valiliğine atanan Mersin Valisi Ali İhsan Su, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile vedalaştı. Belediye başkanları Vali Su’ya yeni görev yerinde başarılar diledi.