“Yeni Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacak” | Güney Gazetesi Mersin

“Yeni Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacak”

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, yeni cumhurbaşkanının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söyledi. Halkın Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı ve altılı masada birleştirici güç olduğunu söyleyen Antmen, “Halkımızın desteğiyle birlikte yakın bir zamanda on üçüncü Cumhurbaşkanımızın Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacağını düşünüyorum” dedi.

“Yeni Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacak”

MAHMUT SÖNMEZ

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM'nin tatile girmesinin ardından, her hafta salı günü yaptıkları grup toplantısını il il gezerek yapıyor. CHP’liler ilk grup toplantılarını Erzurum’da yaptı. Erzurum’da açıklama yapan CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, yeni cumhurbaşkanının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söyledi.

CHP milletvekilleri olarak her salı günü farklı bir şehirde halkla bir araya geleceklerini söyleyen Antmen, Millet İttifakını iktidara taşıyana kadar bu tür çalışmaları ara vermeden sürdüreceklerini söyledi. Yapılacak seçimle birlikte yeni Cumhurbaşkanının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söyleyen Antmen, “Halkımızın desteğiyle birlikte yakın bir zamanda on üçüncü Cumhurbaşkanımızın Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacağını düşünüyorum. Allah nasip ederse ve vatandaşlarımızda uygun görürse bunu hep beraber göreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

‘BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ’

 

Toplumun her katmanında Kemal Kılıçdaroğlu’na büyük bir teveccüh olduğunu söyleyen Antmen, “Sayın Genel Başkanımızın dürüstlüğüne, çalışkanlığına, sorunları çözüm şekline ve özellikle Millet İttifakı ve daha sonra altılı masayı birleştirici güç olmasına bağlı olarak halkımızda Genel Başkanımıza büyük bir teveccüh gösteriyor” dedi.

 

“ON ÜÇÜNCÜ CUMHURBAŞKANI OLACAK”

 

Konu ile ilgili halktan edindiği izlenimleri aktaran Antmen, “Türkiye’nin her yerinde ve kendi seçim bölgem olan Mersin’de gördüğüm; altılı masadan sayın Genel Başkanımız aday olarak gösterildiği anda toplumda büyük bir karşılık bulacağı ve Genel Başkanımızın Türkiye’nin Çankaya’da oturacak 13. Cumhurbaşkanı olacağı” sözlerini kullandı. Antmen yaptığı açıklamayı sosyal medya hesabından “Türkiye'nin yeni Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacak” başlığıyla paylaştı.