Bir tarafta Kahtalı Mıçe bir tarafta Hakan Altun | Güney Gazetesi Mersin

Bir tarafta Kahtalı Mıçe bir tarafta Hakan Altun

Adıyaman İl İlçeleri Derneği ve Kültür Vakfı 24 Eylül Cumartesi Günü Kahtalı Miçe konseri düzenleyecek, aynı gün Akdeniz Belediyesi ise Hakan Altun konseri düzenliyor. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a konseri başka güne alabileceğini söyleyen Dernek Başkanı Hacı Sarıdoğan’a, Gültak “Her iki konserde kalabalık olabilir. Sıkıntı yapma korkma” diye yanıt verdi. Sarıdoğan ise şakayla karışık, “Başkanım bizim korkacağımız bir durumumuz yok, Mersin’de 232 bin Adıyamanlı var” diye yanıt verdi. Şimdi kamuoyu hangi konserin daha kalabalık olacağını merakla bekliyor.

Bir tarafta Kahtalı Mıçe bir tarafta Hakan Altun

MAYSA DERYAYEVA

 

24 Eylül tarihinde yapılacak olan Karaduvar Balık Festivalinde sahne alacak Hakan Altun ile Adıyaman Huzur ve Barış Gecesi Konserinde sahne alacak Kahtalı Mıçe ve Nurettin Rençber konserlerin çakışmaması için Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile arasında yaşananları anlatan Adıyaman İl İlçeleri Derneği ve Kültür Vakfı Başkanı Hacı Sarıdoğan, “Onlara da buradan başarılar diliyorum” dedi.

Adıyaman İl İlçeleri Derneği ve Kültür Vakfı Başkanı Hacı Sarıdoğan, 24 Eylül tarihinde organize ettikleri Adıyaman Huzur ve Barış Gecesi Konserine tüm Mersinlileri davet etti.

Sarıdoğan, üç ay önce konser hazırlıklarına başladıklarını belirterek, “Bundan üç ay önce aldığımız kararla Adıyaman Huzur ve Barış Gecesi Konseri düzenlemeye karar verdik. Sadece Adıyamanlılara değil bütün Mersinli hemşehrilerimize güzel konser düzenlemeye düşündük. Mersin’de toplamda 232 bin Adıyamanlı nüfusu var. 2018 yılında bu derneği kurduğumuzda Mersin’in bu derneğe ihtiyacı vardı. 2018 yılından bu yana derneğimiz vakıflaştı ve hemşehrilerimizin desteğiyle oldu. Cumartesi düzenleyeceğimiz Adıyaman Huzur ve Barış Gecesi Konseri ile Adıyaman kültürünü Mersin’e getirmeyi amaçladık” dedi.

 

 

24 Eylül’de Karaduvar Balık Festivalinin olduğunu öğrendikten sonra Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a aradığını söyleyen Sarıdoğan, konser tarihlerinin aynı gün olmaması için Adıyaman Huzur ve Barış Gecesi Konserini 23 Eylül’e aldıklarını belirtti.

Daha sonra Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak tarafından aradığını söyleyen Sarıdoğan, “Sonra Başkan Gültak tekrar beni arayarak, “Siz 24 Eylül’de konserinizi yapın, ben 24 Eylül’de normal balık festivalini, 25 Eylül’de ise Hakan Altun konserini yaparım” dedi.  İki konser günleri hakkında Başkan Gültak ile anlaştık ancak Gültak sosyal medyada 24 Eylül’de Karaduvar Balık Festivalini yapıyoruz diye büyük paylaşımlarda bulundu. Başkan Gültak’a arayarak, konser tarihlerinde anlaştığımız söyledim ancak ama bana geri dönmedi. WhatsApp üzerinden bana Başkan Gültak, “Her iki konserde kalabalık olabilir. Sıkıntı yapma korkma” diye yazdı ben de cevap olarak, “Başkanım bizim korkacağımız bir durumumuz yok Mersin’de 232 bin Adıyamanlı var” yazdım. Burada Başkan Gültak’ı eleştirmek değil onlara da başarılar diliyorum” diye konuştu.