Haydi Mersin destek zamanı!

Haydi Mersin destek zamanı!


HASAN KÜÇÜK

FIBA 2023 Kadınlar Avrupa Şampiyonası D Grubu Elemeleri’nde Basketbol A Kadın Milli Takımımız Perşembe günü saat 19.00’da Mersin Servet Tazegül Spor Salonu’nda Arnavutluk ile karşı karşıya gelecek. Basketbol severlere seslenen Baş Antrenör Ekrem Memnun, “Mersin seyircisinin destek vereceğine inanıyoruz. Onların desteğine layık olacak bir basketbol ortaya koyacağız” dedi.

 

 

 

 

FIBA 2023 Kadınlar Avrupa Şampiyonası D Grubu Eleme maçları için Mersin’de bulunan Basketbol A Kadın Milli Takımımız çalışmalarını Servet Tazegül Spor Salonu’nda sürdürüyor. 4 puan ile grubunda lider olan potanın perileri perşembe günü 19.00’da Arnavutluk, pazar günü ise saat 18.00’de Slovenya’yı yenerek Avrupa Basketbol Şampiyonasına katılmayı hedefliyor. Baş Antrenör Ekrem Memnun,

Polonya ve Slovenya’yı ilk maçlarda yendiklerini hatırlatarak avantajlarını koruyarak grubu birinci bitirmek için ellerinden gelen bütün mücadeleyi göstereceklerini söyledi. Bugünkü Arnavutluk maçını Slovenya maçına hazırlanmak için iyi bir şekilde kullanmak istediklerini anlatan Memnun, “Buradaki önemli maçımız Pazar günkü Slovenya maçı. Elimizdeki avantajı kaybetmek istemiyoruz. Konsantrasyonumuz kazanmak üzerine. Mutlaka 2023 Avrupa Şampiyonasında yer almak istiyoruz.. Arkadaşlar bunun bilincinde. Umut ediyorum Türk Kadın Milli Basketbol takımı bugüne kadar yaptığı gibi bundan sonra da kendine yakışır bir şekilde ülkemizi Türk basketbolunu en iyi şekilde temsil edecek” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Daha önce Mersin seyircisinin Servet Tazegül Spor Salonu’ndan oynanan karşılaşmalarda millileri yalnız bırakmayarak büyük destek olduğunu anlatan Memnun, “Bu maçlar bizim için çok önemli . Desteklerine ihtiyacımız var. O desteği vereceklerinden eminiz. Onların desteğini layık olacak bir basketbol ortaya koyacağız. Elimizden gelen her şeyi yapıp bu şampiyonada yer almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.  

A Kadın Milli Takım Menajeri Yasemin Horasan ise “Mersin seyircisinden desteklerini rica ediyoruz. Onları yanımızda görmek, takımımız ve oyuncularımız için her zaman büyük motivasyon. Kendilerini salona bekliyoruz” dedi.