Anne, baba ve çocuklar paylaşım çemberinde buluştu | Güney Gazetesi Mersin

Anne, baba ve çocuklar paylaşım çemberinde buluştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesindeki Yaşar Bayboğan Kadın ve Çocuk Atölyesi’nden faydalanan miniklerin ebeveynlerine yönelik “paylaşım çemberi” çalışması uygulandı.

Anne, baba ve çocuklar paylaşım çemberinde buluştu


Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, Aile ve Çocuk Şube Müdür Vekili Bircan Kumru ve eğitmenler tarafından yerine getirilen çalışmada, atölyede uygulanan faaliyetler, ailelerin dikkat etmesi gereken hususlar anlatılıp, Büyükşehir Belediyesi’nin diğer sosyal çalışmalarıyla ilgili olarak da bilgi sunumu yapıldı.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan Yaşar Bayboğan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nden faydalanan ara sınıf öğrenci velilerine yönelik olarak da “Kardeş kıskançlığı nedir, nasıl gelişir? Çocuklarda inatçılık ve ebeveyn tutumu” konularında ayrıntılı bilgiler verildi.

 

 

 

 

Rehber Öğretmen İpek Ay İlker tarafından gerçekleştirilen sunuma Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nden faydalanan öğrencilerin velilerinin yanı sıra Kadın ve Çocuk Atölyesi’nden faydalanan miniklerin ebeveynleri de katıldı. Dinamik şekilde gerçekleştirilen rehberlik hizmet çalışmasında velilerden gelen sorular da tek tek yanıtlandı. (Haber Merkezi)