Binbir çeşit halı görücüye çıktı | Güney Gazetesi Mersin

Binbir çeşit halı görücüye çıktı

Kadın girişimci Sibel Yeşil, ‘Sibela’ adlı halı dükkanı açtı.

Binbir çeşit halı görücüye çıktı


MAYSA DERYAYEVA

Yaptığı tasarımlar ile yurt içinde ve yurt dışında dikkat çeken başarılı kadın girişimci Sibel Yeşil tasarım halılarını görücüye çıkardı. ‘Sibela’ halı ve tasarım dükkanı açılışına çok sayıda davetli katıldı. Her bütçeye uygun halıların satışa sunulduğunu belirten girişimci Sibel Yeşil, mağazanın online sitesinden satışların olduğunu söyledi.

Başarılı kadın girişimci Sibel Yeşil tasarım halılarını görücüye çıkardı. ‘Sibela’ adlı halı ve tasarım mağazasını açılışına Mersin Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, Mali Müşavir Semih Yeşil ve davetliler katıldı.

Mimar Bilgi Onur’un imzası taşıyan mağazada her zevke ve bütçe uygun şık halılar satılıyor. 600 metrekare kapalı alan içerisinde ipek halılardan el dokuması halılara, postlardan tasarım halılara kadar toplam 900 çeşit halı olduğunu söyleyen girişimci Sibel Yeşil, mağaza açılışı yaptıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Yurt içinde ve yurt dışına halı satışlarının mevcut olduğunu ifade eden Yeşil, ‘Sibela’ halı ve tasarım sitesinden halılara online olarak incelenebileceğini belirtti.

Yeşil, “Burada her bütçeye uygun halılar mevcut. Tabi ki en güçlü olduğumuz alan kişiye özel boyutta ve tasarımda halılar yapabiliyor olmamız. Bugün Mersin’de böyle bir mağaza açtığımız için çok mutluyuz ve çok heyecanlıyız. Tabi Mersinlilerin yanı sıra buradan tüm dünyaya halı göndereceğiz. Halılarımıza online sitemizden de ulaşılabiliyor. Ben bugün bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza, misafirlerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kurdele kesimi sonrası davetliler ‘Sibela’ halı ve tasarım dükkanını gezdiler. ‘Sibela’ halı ve tasarım dükkanı Limonluk mahallesi İsmet İnönü Bulvarı Sapphire Plaza No:169/B adresinde açıldı.