“TİY karanlığa gömüldü” | Güney Gazetesi Mersin

“TİY karanlığa gömüldü”

“TİY karanlığa gömüldü”


HASAN KÜÇÜK

 

Tarsus İdman Yurdu Kulüp Başkanı Cem Kavalcı verilen sözlerin yerine getirilmemesi nedeniyle takımın karanlığa gömüldüğünü ifade ederek kapısına kilit vurulma durumunda kalındığını söyledi.

Maddi olarak zor günler geçiren ve transfer tahtasının açılamaması nedeniyle alt yapı oyuncuları ile çıktığı maçlardan farklı mağlubiyetler alan Tarsus İdman Yurdu’nda kâbus bitmiyor. Verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle kulübün kapısına kilit vurdukları yönünde açıklaması ile büyük yankı uyandıran Başkan Cem Kavalcı, takımın içinde bulunduğu durumun içler acısı hale dönüştüğünü söyledi. Verdikleri mücadelede yalnızlaştırıldıklarını ve ihanete uğradıkları anlatan Kavalcı, “Kulübümüze gelen belediye yetkililer ile yaptığımız toplantının ardından Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın gerekli desteği vereceğinin sözünü almıştık. Üstelik Belediye Başkanımızın kendisi de bu sözü vermişti. Ardından Kaymakam  Kadir Sertel Otcu ile gerçekleştirilen toplantıda Kaymakamımız kulübümüzün yanında olduğunu ve destekçisi olacağını dile getirmişti” dedi

Ancak içinde bulundukları duruma bakınca verilen sözlerin yerine getirilmeyerek TİY’in sahipsiz bırakıldığını vurgulayan Kavalcı şunları söyledi: “Takımımız bugün karanlığa gömülmüş bir haldedir. Çıkan dedikodular üzerine Eski Kulüp Başkanı Şahin Kırbıyık ile telefon görüşmesi gerçekleştirildi. Kendisi geri dönmek gibi bir düşüncesinin olmadığını dile getirdi. Yaşanan bu sürecin ardından takımımızın kapılarına kilit vurulma durumunda kalındı.”

Kavalcı konuyla ilgili Çarşamba günü saat 10.00 kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenleyecek.