“Güzel bir yaşam alanı oluşturduk” | Güney Gazetesi Mersin

“Güzel bir yaşam alanı oluşturduk”

Yenişehir Belediyesi, 50. Yıl Mahallesi’nde 5 bin metrekarelik alandan oluşan İçel Soroptimist Kulübü Atatürk Parkı’nı hizmete açtı. Parkın açılışında konuşan İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Yeşim Antmen, Birlikte güzel bir yaşam alanı oluşturalım istedik. Biz burada halkımızla birlikte etkinlikler, özel gün kutlamaları yapacağız. Özel günlerimizi paylaşacağız” dedi.

“Güzel bir yaşam alanı oluşturduk”


50. Yıl Mahallesi 27218 sokakta hizmete açılan Yenişehir Belediyesi İçel Soroptimist Kulübü Atatürk Parkı’nda oyun grupları ve spor alanları da yapıldı. Parka ayrıca basketbol sahası da kuruldu. İçel Soroptimist Kulübü’nün destekleriyle yapılan park, 50. Yıl Mahallesi sakinlerini de mutlu etti. Yenişehir Belediyesi, ilçe halkının bir araya gelmesini sağlayacak sosyal yaşam alanları oluşturuyor.

Parkın açılışına Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in yanı sıra İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Yeşim Antmen, Yenişehir Belediye Meclis Üyeleri, 50. Yıl Mahalle Muhtarı Nergiz Özcan ve mahalle sakinleri katıldı.

 

 “EL BİRLİĞİYLE ÇOK ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATTIK”

 

Açılışta konuşma yapan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, şu ifadeleri kullandı: “50.Yıl Mahallemizde çok güzel bir parkın açılışını gerçekleştiriyoruz. Bizim temel anlayışımız belediyecilikte ön açmak, birlikte iş yapmak, çorbada herkesin tuzu olmasını sağlamak.  Bunu gerçekleştirirken, kimin ne kadar katkı sunduğunun hiçbir önemi yok yeter ki gönlünü koysun, o bizim için çok kıymetli. El birliğiyle çok önemli işlere imza attığımızı söyleyebilirim. 2021 yılında hizmete açtığımız Türkiye’nin en güzel gündüz bakımevi yine böyle bir imece ile ortaya çıktı.  Hemşehrilerimizin talebi çok oldu, ikinci BETEM’i Eylül ayında ikincisini hizmete açacağız, inşaatı devam ediyor.  Parkımıza, Yenişehir belediyesi Soroptimist Kulübü Atatürk Parkı ismini verdik. Bu güzel isme layık çalışalım”

 

“BİRLİKTE GÜZEL BİR YAŞAM ALANI OLUŞTURALIM İSTEDİK”

 

İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Yeşim Antmen ise “Mersin’de İçel Soroptimist Kulübü 52 yaşında. Hedefimiz kadınların ve kız çocuklarının ekonomik anlamda, kültürel anlamda gelişmelerini temel hak ve özgürlüklerine kavuşmalarını desteklemek ama aynı zamanda bizler çevresine duyarlı, doğaya ve doğanın kaynaklarına duyarlı bir örgütüz. Biz soroptimistler istedik ki 52 yıldır çalışma yürüttüğümüz bu şehre kalıcı eserler bırakalım. Bu uğurda Başkanımız Abdullah Özyiğit bize her türlü desteği verdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Birlikte güzel bir yaşam alanı oluşturalım istedik. Biz burada halkımızla birlikte etkinlikler, özel gün kutlamaları yapacağız. Özel günlerimizi paylaşacağız. Umarım bu uğurda güzel birliktelikler yapacağız” diye konuştu. (Haber Merkezi)