Suç duyurusunda bulunmaya gitti gözaltına alındı | Güney Gazetesi Mersin

Suç duyurusunda bulunmaya gitti gözaltına alındı

Mersin’de Oktay Avcu isimli bir yurttaş AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında montaj videolarıyla ilgili suç duyurusunda bulunmak için Cumhuriyet Başsavcılığına gitti. Ancak savcılığın talimatıyla Avcu gözaltına alındı.

Suç duyurusunda bulunmaya gitti gözaltına alındı


 

ELVAN KONUK

Mersin’de esnaflık yapan ve Şair kimliğiyle tanınan Oktay Avcu, daha önce AKP iktidarının ekonomik politikalarını protesto etmiş, gözaltına alınmış ve hakkında Cumhurbaşkanına hakaretten dava açılmıştı. Avcu bu kez de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting ekranlarında izlettiği ve ardından montaj olduğunu itiraf ettiği videolarla ilgili suç duyurunda bulunmak için Mersin Adliyesi’ne gitti. Adliye önünde basın açıklaması yapmak isteyen Avcu’ya polis izin vermedi. Adliye binasına suç duyurusunda bulunmak için giren Avcu’nun gözaltına alındığı öğrenildi.

Şair Oktay Avcu, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazdığı dilekçede “AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın basın ve TV yoluyla sahte beyanda bulunmak, sahte montaj videolarıyla halkı kin ve tahrike teşvik etmek. Ötekileştirmek, karşılıksız vaatlerle halkı kandırmak, halkı yanıltmak, dolandırmak, faizi düşürdüm deyip, halkı özel bankalara tefeci zihniyeti soydurmak, genç girişimciye 500 bin lira teşvik kredisi deyip başvuranları her aileden bir kişi bahanesiyle engellemek suretiyle kişilerin birey olma haklarını, özgürlüklerini ellerinden almak. Hayallerini çalmak. Suçlarından yargılanmasını ve gereğinin yapılmasını bir TC vatandaşı, bir yurttaş olarak bilgilerinize sunarım” ifadelerini kullandı.


  Suç duyurusunda bulunmaya gitti gözaltına alındı