Tosca operası MDOB sahnesinde | Güney Gazetesi Mersin

Tosca operası MDOB sahnesinde

Mersin Devlet Opera ve Balesi, 29 Şubat Perşembe günü saat 20:00’de Tosca operasını sahneleyecek. Eserin orkestra şefliğini Orkhan Hashimov yapacak. Eserin rejisörlüğünü MDOB’un deneyimli başrejisörü Kenan Korbek yaparken, dekor tasarımı Özgür Usta, kostüm tasarımı Aydan Çınar, ışık tasarımı ise Tarı Deniz imzası taşıyor. Eserin koro şefliğini Anıl Aydın üstlenirken çocuk korosunu ise bu temsile Reyhan Bezdüz hazırladı.

Tosca operası MDOB sahnesinde


Eserde başlıca rollerde Tosca'yı Sevinç Demirağ, Cavaradossi'yi Özer Öndeş, Scarpia'yi Cüneyt Ünsal, Angelotti'yi Erdem Özdemir, Sagrestano'yu Ufuk Kasar, Spoletta'yi Orhan Güllüler, Sciarrone'yi Serkan Sevinç, Carceriere’yi Hüsamettin Özçelik ve çoban’ı İpek Bal  canlandırıyor.

Mersin DOB orkestrası, solist sanatçıları, koro sanatçıları ve çocuk korosu ile birlikte muhteşem ses ve ışık görseli olan eserin biletleri Opera Gişesinden, https://www.biletinial.com adresinden ve Sanatcepte uygulamasından temin edilebilir.

Dünya sahnelerinde en çok sahnelenen opera eserlerinden olan Giacomono Puccini’nin Tosca operası, Ulu Önder Atatürk'ün en sevdiği opera olması özelliğini de taşıyor. Opera boyunca; Tosca ve Scarpia'da hayat bulan "iyi"-"kötü" arasındaki savaş, bu yüzden yaşanamayan büyük bir aşk, geri planda karmaşık bir siyasi ortam ve çok trajik bir son; kısacası hırs, aşk, nefret, ölüm, intikam, Tosca sahnesinde! (Haber Merkezi)