Gülnar - Köseçobanlı arasında yeni hat | Güney Gazetesi Mersin

Gülnar - Köseçobanlı arasında yeni hat

Ulaşım altyapısını güçlendirmek için merkezde ve kırsalda çalışmalarını sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların talepleri doğrultusunda, Gülnar merkez ile Köseçobanlı Mahallesi arasında ulaşım sağlayacak yeni bir otobüs hattını hayata geçirdi. Özellikle akaryakıt zamlarından sonra ilçede ulaşımı sağlayan özel halk otobüsü ve minibüslerin sefer saatlerini azaltmasından dolayı yaşanan ulaşım sıkıntısı, Ulaşım Daire Başkanlığı sayesinde çözüme kavuşturulmuş oldu.

Gülnar - Köseçobanlı arasında yeni hat


Mersin’in ulaşım altyapısını güçlendirmek için merkezde ve kırsalda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların talepleri doğrultusunda, Gülnar merkez ile Köseçobanlı Mahallesi arasında ulaşım sağlayacak yeni bir otobüs hattını hayata geçirdi. Başkan Vahap Seçer’in göreve gelmesiyle birlikte; vatandaşlara daha güvenli, kesintisiz ve konforlu bir toplu taşıma hizmeti sunulması amacıyla Ulaşım Daire Başkanlığı bünyesine 272 adet Limon’u kazandıran Büyükşehir, bu kez Gülnar ilçe halkının yüzünü güldürdü. Özellikle akaryakıt zamlarından sonra ilçede ulaşımı sağlayan özel halk otobüsü ve minibüslerin sefer saatlerini azaltmasından dolayı, ilçede kronik bir sorun haline gelen ulaşım problemi bu sayede çözüme kavuşturulmuş oldu.

 

 “GÜLNAR İLE KÖSEÇOBANLI ARASINDA 110 KİLOMETRELİK BİR ULAŞIM SAĞLIYORUZ”

 

Büyükşehir Belediyesi Gülnar Koordinasyon Şube Müdürü Birol Kandemir, Köseçobanlı Mahallesi’nin Gülnar’ın en büyük mahallesi olduğunu ve Ilısu, Gezende ile Akova Mahalleleri ile birlikte yaklaşık 3 bin 500 nüfusu olduğunu dile getirdi. Özellikle son yıllarda yaşanan ekonomik kriz sebebiyle özel halk otobüsü ve minibüslerde ulaşım güçlüğü yaşandığını belirten Kandemir, “20 Mart’tan bu yana Büyükşehir Belediyemiz, bu sorunu çözmek için otobüs hattını hayata geçirerek vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Gülnar merkezden çıkan otobüsümüz Akova, Ilısu, Gezende ve Köseçobanlı Mahallelerini dolaşmaktadır. Hizmet hattımız yaklaşık 110 kilometreyi bulmaktadır” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin kronik bir sorunu çözmek için bu hizmeti hayata geçirdiğini söyleyen Kandemir, “Bizim 46 tane kırsal mahallemiz var. Daha önce, eski köy postası dediğimiz özel ulaşım hattı vardı. Son yıllardaki ekonomik kriz sebebiyle bunlardan neredeyse hiç kalmadı. Büyükşehir Belediyemiz bu konuda çok isabetli bir karar alıp, Gülnarlılara bu hizmeti sundu” sözlerine yer verdi.

 

 “BU OTOBÜSÜN GELDİĞİNİ DUYDUĞUMDA ÇOCUKLAR GİBİ SEVİNDİM”

 

Gülnar merkezle Köseçobanlı arasındaki hattın hizmet vermesinden dolayı oldukça mutlu olduğunu belirten vatandaşlardan Şerife Kılınç, “Bu hizmet bana çok lazımdı. Benim eşim de çocuğum da vefat etti. Arabam yok ve bir başımayım. Daha önce Bardat’tan merkeze kadar yürürdüm. O kadar çok yürümüşüm ki, 2 sene boyunca ayağa kalkamadım. Bu otobüsün hizmet vermeye başladığını duyduğumda, çocuklar gibi sevindim. Çok memnun kaldım. Sanki bu otobüsü köye hizmete değil de, bana vermişler gibi hissetim” dedi. (Haber Merkezi)