Yenişehir’de atölye temelli eğitim | Güney Gazetesi Mersin

Yenişehir’de atölye temelli eğitim

Yenişehir Belediyesi, Türkiye’deki bir ilk olarak hayata geçirdiği Erken Çocukluk Gelişimi Projesi dâhil birçok eğitim projesini yürüttüğü Yenişehir Belediyesi Akademi’de çocukların yanında olmaya devam ediyor. Aileler tarafından “eğitim yuvası” olarak nitelendirilen Akademi’de atölye temelli eğitimlerle çocukların gelişimine destek veriliyor. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Çocuklarımızın potansiyellerini ortaya çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Yenişehir’de atölye temelli eğitim


Yenişehir Belediyesi Akademi’de ayrıca sanat atölyeleri, müzik eğitimleri ve el sanatları çeşitli alanlarda da farklı yaş gruplarına göre eğitimler veriliyor. Bu sayede çocuklar sadece akademik değil, aynı zamanda sanatsal alanlarda da kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar.

Ailelerin de katılımını teşvik eden Yenişehir Belediyesi, eğitim programlarına aileleri de dahil ederek çocukların eğitim sürecinde destek almalarını sağlıyor. Böylece aileler, çocuklarıyla daha yakın ilişki kurma ve onların gelişimini yakından takip etme fırsatı yakalıyor.

Yenişehir Belediyesi tarafından uzman eğitmenler eşliğinde verilen eğitimler için başvuru yapmak isteyen aileler 0324 327 46 40 numaralı telefonu arayarak kayıt oluşturabiliyor.

 

“TÜM AİLELERİ EĞİTİM ÇALIŞMALARIMIZA DAHİL OLMAYA DAVET EDİYORUM”

 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Yenişehir Belediyesi olarak 2019 yılından bu yana çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve geleceğe hazırlanmaları için önemli adımlar attık. Yürüttüğümüz eğitim projeleriyle, çocuklarımızın gelişimine destek olmak ve onların potansiyellerini ortaya çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle Erken Çocukluk Gelişimi Projesi ve Yenişehir Belediyesi Akademi çatısı altında verdiğimiz eğitimler, çocuklarımızın geleceğe güvenle adım atmalarını sağlayacak eğitim çalışmaları içeriyor. Çocuklarımız hayal gücünü keşfediyor, yeni yetenekler kazanıyor ve sosyalleşme imkânı buluyor. Tüm aileleri eğitim çalışmalarımıza dahil olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)