19 Mayıs ruhu Mersin’i sardı | Güney Gazetesi Mersin

19 Mayıs ruhu Mersin’i sardı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı Gençlik Haftası programı yoğun ilgi görüyor. Basketbol, voleybol, langırt, dart gibi birbirinden farklı oyun alanlarında hem yarışan hem eğlenen gençler, dj performansları ve MBB Kent Orkestrası konseriyle coşuyor.

19 Mayıs ruhu Mersin’i sardı


19 Mayıs için gençlerin sevdiği tüm etkinlikleri içeren bir Gençlik Haftası Programı hazırlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Özgecan Aslan Meydanı’nda gençleri ağırlamaya devam ediyor.

19 Mayıs’tan günler önce başlayan etkinliklerin ikinci gününde ilk sahne alan kişi Dj Emircan Saltabaş oldu. Renkli repertuarı ile gençleri eğlendiren Saltabaş’ın ardından sahneye zumba ekibi çıktı. Sportif etkinliklerin ağırlıklı olduğu ikinci günde Apçinus Koşu Grubu, farklı bir etkinliğe imza attı. Son yılların artan trendi olan yoga Büyükşehir Belediyesi’nin etkinliklerinde de yer aldı. Dharma Yaşam tarafından gerçekleştirilen Temel Yoga etkinliği, günün sevilen ve ilgi gören aktivitelerinden biri oldu. Farklı etkinliklerle enerjilerini atan katılımcılar MBB Kent Orkestrası’nın konseri ile günü tamamladı.

Landa kurulu bulunan şişme oyun alanı, langırt, basketbol, ayak tenisi, voleybol, dart ve badminton gençlerin hem yarışmasını hem eğlenmesini sağladı.

 

“BU GÜZEL BAYRAMI HEM KARADA HEM HAVADA HEM DENİZDE KUTLAYACAĞIZ”

 

Etkinlik alanında gençleri yalnız bırakmayan Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Bünyamin Gökayaz, “Hafta boyunca etkinlikler hazırladık. Oyun alanları, stantlar, sahne etkinlikleri ile bir hafta boyunca 19 Mayıs’ı kutlayacağız. Gençlerle, Mersin halkıyla burada bir araya geleceğiz. 19 Mayıs’ta Fenerbahçe Meydanı’nda su sporları gösterimiz, Gelincik Tepesi’nde de yamaç paraşütü etkinliğimiz olacak. Tüm Mersin halkını davet ediyorum.   Hem karada hem havada hem denizde bu güzel bayramı kutlayıp, Mersinlileri bir araya getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Temel yoga etkinliğini gerçekleştirenlerden yoga eğitmeni Azize Bulut, katılımın güzel olduğunu belirterek, “Etkinlikler çok güzel. Her şey harika ayarlanmış. Tam istediğimiz gibi gidiyor.  Katılım bizim için yeterliydi. Herkes memnun görünüyor. Etkinliklerin sürmesini çok isteriz. Böyle etkinlikler olduğu için çok mutluyuz” dedi.

Zumbada kareo jammer Remzi Bey, gerçekleştirdikleri zumba etkinliğine katılımın güzel olduğunu ifade ederek, “Harikaydı. Büyükşehir Belediyemiz bu tür etkinlikleri sürekli yapıyor. Burada olmaktan gurur duyuyorum. 19 Mayıs gibi çok önemli bir bayram için burada olmak beni onurlandırıyor. Büyükşehir Belediyemize davetleri için çok teşekkür ederim” diye konuştu.