Toros Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu   | Güney Gazetesi Mersin

Toros Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu  

Toros Üniversitesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılını, coşkulu bir mezuniyet töreni ile taçlandırdı.  

Toros Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu  


Servet Tazegül Spor Salonunda düzenlenen törene Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren, Mütevelli Heyet Başkanı Sertaç Özveren, Rektör Prof. Dr. Ömer Arıöz, mütevelli heyet üyeleri, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler ile aileleri katıldı.

Bin 60 öğrencinin mezun olduğu tören, mezun öğrencilerin kortej yürüyüşü ile başladı. Törende açılış konuşmasını yapan Öğrenci Konseyi Başkanı Eren Arslan, "Bugün burada, mezun olmanın gururunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Bu yolculuğumuzda yanımızda olan ailelerimize, hocalarımıza ve tüm destekçilerimize, bizlere inandıkları ve her adımda yanımızda oldukları için arkadaşlarım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz ise konuşmasına öğrencilere seslenerek, "Sevgili öğrenciler, 4 yıl boyunca gösterdiğiniz çaba ve gayret bugün burada taçlanıyor. Sizler, üniversitemizin ışığını geleceğe taşıyacaksınız. Hayatınız boyunca başarılarınızın devamını diliyorum. Unutmayın ki Toros Üniversitesi her zaman sizin yuvanız olacak” ifadelerini kullandı. Konuşmanın ardından Arıöz, Toros Üniversitesi öğrencileriyle birlikte Milli Takıma destek veren bir görsel şölende bulundu.

Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren de burada öğrencilerin başarısını kutlamak üzere toplandıklarını kaydederek, "Bugün yılların emeğinin ve fedakarlığının karşılığını aldığınız bir gün. Sizler, Toros Üniversitesi'nin gurur kaynağısınız. Mezuniyetinizin ardından daima yüksek hedefler belirleyin ve bu hedeflere ulaşmak için azimle çalışın. Hayatınızın bu önemli dönüm noktasında sizlere tavsiyem, daima öğrenmeye açık olun ve hedeflerinize ulaşmak için kararlılıkla çalışın. Hepinize gelecek yaşamınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından, mezun öğrencilere temsili diplomaları akademisyenler tarafından takdim edildi. Büyük coşku ve heyecana ev sahipliği yapan mezuniyet töreni, kep fırlatılması ile sona erdi.

Törende Rektör Prof. Dr. Ömer Arıöz ve öğrenciler, Milli Takıma destek için muhteşem bir görsel şölen sundu. Servet Tazegül Spor Salonunda gerçekleşen mezuniyet töreninde, Rektör Arıöz'ün sürprizi büyük alkış topladı. Arıöz, açılış konuşmasının sonunda katılımcılara büyük bir sürpriz yaparak ay yıldızlı milli formayla sahneye çıktı. Işık gösterileri eşliğinde milli futbolcuların isimlerini tek tek anons eden Rektör Arıöz ve öğrenciler, görsel şöleni tüm tribünlere üçlü çektirerek coşkulu bir atmosfer oluşturdu. Katılımcılar da bu heyecana ortak oldu ve salon adeta bir bayram yerine dönüştü.

Milli Takımın zafer yolunda yanlarında olduklarını belirten Rektör Arıöz, 6 Temmuz Cumartesi günü çeyrek final müsabakasında Hollanda'ya karşı mücadele edecek olan Milli Takıma başarılar diledi. (Haber Merkezi)