Tarsus kritik virajda

Tarsus İdman Yurdu, Gümüşhanespor maçının mesaisini yaptığı antrenmanla sürdürdü. Sarı- Lacivertliler, Gümüşhane maçını dönüm maçı olarak nitelendirirken karşılaşmayı kazanarak küme düşme hattıyla puan farkını açmak istiyor

Tarsus kritik virajda

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu, ligin 23.hafta karşılaşmasında evinde Gümüşhanespor’u konuk edecek. Tarsus İdman Yurdu, Gümüşhanespor maçı hazırlıklarını Teknik Direktör Ergün Penbe gözetiminde Burhanettin Kocamaz Tesisleri’nde günü tek antrenman yaparak sürdürdü. Ligde 28 puanla 11.sırada yer alan sarı-lacivertliler, 17.sırada 18 puanla Gümüşhanespor’u yenerek çıkışa geçmek istiyor. Son haftalarda aldığı yenilgilerle küme düşme hattıyla puan farkı azalan Tarsus İdman Yurdu’nda çanlar çalmaya başladı. Sarı-lacivertliler, Gümüşhanespor’u mağlup ederek çıkışa geçmek istiyor.

“GÜMÜŞHANE DÖNÜM MAÇI”

Tarsus İdman Yurdu Basın ve Medya Sorumlusu Hakan Canan Can, dönüm maçı olarak gördüklerini Gümüşhane karşılaşmasını taraftarın desteğiyle kazanmak istediklerini söyledi. Tarsus İdman Yurdu Basın ve Medya Sorumlusu Hakan Canan Can yaptığı açıklamada, zor bir süreçten geçtiklerini vurgulayarak, "Kümede kalma mücadelesi veren Gümüşhanespor maçının çok zor ve çetin geçeceğinin bilincindeyiz. Teknik ekip ve oyunculara güveniyoruz. Her zaman yanımızda olan olmazsa olmazlarımız cefakar ve vefakar taraftarlarımızın destekleri ile Gümüşhanespor maçını kazanarak şeytanın bacağını kırarak moral bulmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

YÖNETİMİN GÜVENİ TAM

Gümüşhanespor maçı öncesi oyuncuların, gayretli ve istekli olmasını kendilerini sevindirdiğini belirten Can, "Oyuncularımız Gümüşhanespor maçını kazanmak istemektedirler. Teknik direktörümüz Ergün Penbe de oyuncularını bu maça motive etmektedir. Olmazsa olmazımız, cefakar ve vefakar taraftarlarımızı Gümüşhanespor maçına şimdiden davet ediyoruz. Birlik, beraberlik içerisinde Gümüşhanespor maçını kazanarak ligde beyaz sayfa açmayı hedefliyoruz. Gümüşhane maçını dönüm olarak görmekteyiz. Teknik ekip ve oyuncularımıza güveniyoruz" dedi.