Musa Eryılmaz’ın adı yaşayacak

Musa Eryılmaz’ın adı yaşayacak

Selma Kılıç Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Mersin Şube Başkanı Mesut Bilir, açıklamalarda bulunarak açtıkları C Kursu ve yapacakları seminerler hakkında bilgi verdi

. “ÇALIŞARAK KADEME KADEME YÜKSELEBİLİYORLAR”

TÜFAD Mersin Şubesi Başkanı Mesut Bilir, “Kursumuza 30 kişi katıldı. Belgelerini verdik. 30 kişilik kontenjanımız var. Bu rakam ne 29 olur ne de 31 olur. 15 Mayıs – 15 Eylül tarihleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuru yapıyorlar. Orada puanlama sistemi var. Puanlama sistemi bize geliyor. 60 kişilik liste geliyor. 30 kişiye mail atıyoruz. 30 kişiden gelmeyen olursa 60 kişilik kontenjan içerisinden çağırıyoruz. Buna göre kursumuzu başlatıyoruz. C diplomasıyla kursiyerler futbol antrenörlüğüne ilk adımı atmış oluyorlar. Çalışarak kademe kademe yükselebiliyorlar” dedi.

8 NİSAN’DA ERYILMAZ ADINA SEMİNER YAPILACAK

2016 yılında hayatını kaybeden merhum Musa Eryılmaz’ın adının yaşatılacağının müjdesini veren Bilir, “2016 yılında Merhum olan Musa Eryılmaz’ın ismini yaşatmak için Yenişehir Belediyesi, spor tesislerine ismini verecek. Verdiğimiz dilekçe meclisten geçti. Açılışta yardımcı olacağız. İlerleyen günlerde açılışı yapılacak. 8 Nisan’da Musa Eryılmaz’ın adını vereceğimiz bir seminer düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.