“En iyiler Mersin’de yarıştı” | Güney Gazetesi Mersin

“En iyiler Mersin’de yarıştı”

Türkiye Cimnastik Federasyon Başkanı Suat Çelen, Mersin’de gerçekleştirdikleri Türkiye Şampiyonası’yla ilgili, “Türkiye’nin en iyileri Mersin’de yarıştı. Mersin, her geçen gün daha kaliteli bir organizasyon haline geliyor. Mutluyuz” dedi

“En iyiler Mersin’de yarıştı”


Ahmet Sütcü

Mersin’de 3 gün süren Türkiye Cimnastik Şampiyonası sona erdi. Yıldız, genç ve büyük kategorilerinde 25 ilden 482 sporcunun, madalya için mücadele ettiği şampiyona dört kategoride gerçekleştirildi. Mersin Olimpik Cimnastik Salonunda gerçekleştirilen şampiyonada, artistik, ritmik, trampolin ve aerobik cimnastik kategorilerinde ter döken sporcular, derece için yarıştı. Mersin’de gerçekleştirilen şampiyonanın ardından A Spor’a telefonla bağlanan Türkiye Cimnastik Federasyon Başkanı Suat Çelen, şampiyonayı değerlendirdi. Çelen, şampiyonanın çok iyi geçtiğini belirterek seneye 81 vilayetten sporcunun yer aldığı şampiyona temennisinde bulundu.

“SPORCULARIMIZLA SÖZ VERDİK”

“Bütün branşlarda; artistik, ritmik, trampolin ve aerobik sporcularımızı senede 1 defa Mersin’de bir araya getiriyoruz” diyerek sözlerine başlayan, Türkiye Cimnastik Federasyon Başkanı Suat Çelen, “Çünkü Mersin, Akdeniz Oyunları döneminde salon yapıldığı için Avrupa’nın en büyük cimnastik spor salonlarından bir tanesi.  Hepsinin yapısı bu organizasyonları gerçekleştirmemize müsait. Güzel bir organizasyon oldu. Türkiye’nin en iyileri Mersin’de yarıştı. Bunu söylemeden geçmeyelim. Yarışma öncesinde üzücü bir haber aldık. Milletimizin başı sağ olsun. Çok güzel bir hazırlık yaptık. Salonu bayraklarla donattık. Sporcularımızla Mersin’de söz verdik her yıl bu bayrağı en üstte tutup dalgalandırıp, İstiklal Marşımız’ı söyleyeceğiz” dedi.

“ÇOK İYİ BİR ORGANİZASYON GERÇEKLEŞTİRDİK”

Başarının gelmesiyle sorumlulukların arttığını kaydeden Başkan Suat Çelen, “Sporcularımız arasından dünya birincisi ve ikincisi çıkınca kulüplerimizin bizlere olan bakış açısı değişti. Sorumluluğumuz arttı.  Mersin, her geçen gün daha kaliteli bir organizasyon haline geliyor. Bütün dünya ülkeleri ise bizi takip ediyor. Özellikle Türkiye Şampiyonası’nı yakından takip ettiler. Gidişattan çok memnunuz. İnşallah seneye daha fazla sporcu ve her ilden sporcu şampiyonada yer alır. Mutluyuz. Mersin’de çok iyi bir organizasyon gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.