Vali Su, R3D3 Robot Takımı’nın çalışmalarını inceledi | Güney Gazetesi Mersin

Vali Su, R3D3 Robot Takımı’nın çalışmalarını inceledi

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Müteşebbis Heyet toplantısına katılan Vali Ali İhsan Su, toplantı sonrası Amerika’da düzenlenecek First Robotics Competition (FRC) yarışmasına katılacak

Vali Su, R3D3 Robot Takımı’nın çalışmalarını inceledi


MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Robot Takımı’nı ziyaret etti. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Müteşebbis Heyeti Mersin Valisi Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun Başkanlığını yürüttüğü (MTOSB) Müteşebbis Heyet toplantısı, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan ve heyet üyelerinin katılımı gerçekleştirildi.

Toplantı sonrasında Mersin Valisi Ali İhsan Su ve beraberindeki heyet, MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Robot Takımı’nı ziyaret ederek, Amerika’da düzenlenecek olan First Robotics Competition (FRC) öncesi öğrencilerden bilgi aldı.

MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Esma Kök, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılanan Mersin Valisi Ali İhsan Su’ya takımın çalışmaları hakkında bilgi veren takım öğrencileri, Amerika’dan derece ile döneceklerini belirterek, “1- 4 Nisan tarihlerinde Amerika’nın California Eyaletinde gerçekleştirilecek olan First Robotics Competition’da derece almak ve Mersin’i en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda çalışmalarımız oldukça başarılı gidiyor. Robotumuzu kendimiz tasarladık ve tasarladığımız bu robota oldukça güveniyoruz” dediler.

Öğrencilerin çalışmalarını yerinde inceleyen Mersin Valisi Ali İhsan Su ve beraberindeki heyet, öğrencileri tek tek tebrik ederek, FRC öncesi başarılar dilediler. (Haber Merkezi)