İyi çalışacağız! | Güney Gazetesi Mersin

İyi çalışacağız!

ÇBK Yenişehir Belediyesi, 2 günlük iznin ardından bugün mesaiye yeniden başladı. Turuncu-mavililerde koç Ceyhun Yıldızoğlu, lige verilen arada iyi çalışarak eksikliklerini gidereceklerini açıkladı. Öte yandan ÇBK, yarın Hatay ile saat 15’te hazırlık maçında karşı karşıya gelecek

İyi çalışacağız!


Ahmet Sütcü

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi, 2 günlük iznin ardından bugün yaptığı antrenmanlarla çalışmalara başladı. Kupa mesaisi nedeniyle ligde 1 hafta maç oynanmayacak. Ligde aldığı üst üste 2 mağlubiyetle sarsılan turuncu-mavililer, 10 günlük arada sıkı çalışarak eksikliklerini giderecek. Çukurova Basketbol lige verilen arada 2 hazırlık maçı oynayacak. Temsilcimiz yarın hazırlık maçında Hatay Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşırken 8 Mart’ta ise evinde Adana Büyükşehir Belediyesi’ni ağırlayacak. Yarın saat 15.00’te başlayacak Hatay maçı, Edip Buran Spor Salonu’nda oynanacak.

 

“HERKESİN TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMA VAKTİ GELDİ”

Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi Baş Antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, çalışmaları hakkında değerlendirmede bulundu. Koç Ceyhun Yıldızoğlu, “Tadımız yok. Yaptığımız yeni transferlerle kısa dönemde galibiyet serisi aldık. Genele baktığımız zaman bulunduğumuz yer tehlikeli. Oynadığımız basketbolda ne bizi tatmin ediyor. Ne de seyircimizi tatmin ediyor. Zor bir evreye girdik. Jantel’in bir sıkıntısı var. Ameliyat oldu. Onun dönüşüyle ilgili kesin bir tarih yok. Dolayısıyla rotasyonumuz da azaldı. Zor bir dönem bizi bekliyor. Herkesin taşın altına elini sokma vakti geldi. Son maçın son 1 dakikasında oynadığımızı maçın geneline yaymak zorundayız. Kolay mı? Kolay değil. Sonuçta sezon içerisinde birden fazla takım ve kimya yaratmak zorunda kaldık. Onlarda da başarılı olduğumuz söylenemez” dedi.

“ÇOK CİDDİ SIKINTILAR YAŞADIK”

Kalan 5 haftayı değerlendiren deneyimli antrenör, “Çok kritik 5 maç var. Her maçı kazanmak için olağanüstü efor sarf etmemiz gerekiyor. Çocukların iyi niyetinden dolayı şüphemiz yok. Avrupa maçlarından dolayı çok fazla antrenman yapma fırsatımız olmuyordu. Bu ara bize bir nebze iyi gelecek. Bu boşlukta da 2 oyuncumuz yok. Gabriela ülkesinin milli takımına gitti. Jantel’de sakat. Takım olabilmek adına önemli bir fırsatımız var. Biz Jantel’in sakatlığını kabullendik. Gelmeyebilir diye de plan yaptık. Gabriela’nın da durumu önümüzdeki günlerde belli olacak. Federasyonun olimpiyatlara gitme durumundan dolayı geri göndermeme durumu var. Seyircimiz de bunu bilsin. Sağ olsunlar bizi destekliyorlar.  Bu sene böyle denk geldi. Çok ciddi sıkıntılar yaşadık” sözlerini kullandı.

 “İYİ ÇALIŞACAĞIZ, İŞİMİZ ÇOK ZOR”

“Yeni transferlerimizin takıma çok büyük katkı yapacağını düşünmüştük” diyen Yıldızoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Ama Jantel Lavender geldiği ilk günden sakatlığı nüksettik. Sakatlığını ameliyatla gidermek zorunda kaldık.Lavender’in ilk oynadığı maçla son oynadığı maç arasında uçurum var. Son maçta oynatmamamız gerekiyordu. İğne ile oynattık. 1 hafta boyunca hiç antrenman yapmamıştık. Lavender ile Brittney Sykes’in geldiği haftadan itibaren her maçı kazanırız diye plan yapmıştık. Ama öyle olmadı. Lavender’in sakat olması, Sykes’in bizim oyun planımızın içinde kalamaması etken oldu. Oyun içindeki mücadeleden, aldığımız sonuçlardan şu ana kadar kimyanın tutmadığı gözüküyor.  İyi çalışacağız. İşimiz çok zor. Oynayacağımız takımlar bir şekilde kimyaları oturmuş ve takviye yapmışlar. Sonuna kadar mücadele edeceğiz.”