AKP Toroslarda arbedeli kongre

AKP Toroslar İlçe Kongresi’nde arbede çıktı. Genel Merkezin adayı olarak lanse edilen Bekir Topçu’nun karşısına aday olarak çıkan Ahmet Kara’nın listesine engel olunmak istenince arbede çıktı. Ortalık polislerin araya girmesi ile ortalık yatıştı.

AKP Toroslarda arbedeli kongre

Hasan KÜÇÜK

AKP Toroslar İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Toroslar 1000 kişilik Bocce ve Voleybol Salonu’nda gerçekleşen kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, milletvekilleri ve delegeler katıldı.

Divan Başkanlığını AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı-Mersin Koordinatörü İsmail Aydın’ın yaptığı kongrede konuşmaların ardından adaylardan listelerinin verilmesi istendi.

Çift listeli seçimde Genel Merkezin adayı olarak gösterilen Bekir Topçu listesini divana sundu.

Bu sırada divana yönelen diğer aday Ahmet Kara’nın liste vermesini engellemek isteyen bazı kişiler sahneye çıkarak divanın önünü işgal etti. Divan Başkanının uyarısına rağmen  taraftarlar sahneden ayrılmadı. Bu sırada taraftarlar arasında arbede yaşandı. Divan Başkanı ise her iki adayında listesinin kabul edildiğini açıkladı. Divan işgalinin sürmesi üzerine polis ekipleri araya girerek tarafları güçlükle uzaklaştırdı.    

Yapılan seçimde 400 delegeden 344’ü sandık başına giderken, Bekir Topçu aldığı 221 oyla AK Parti Toroslar İlçe Başkanı seçildi. Diğer aday Ahmet Kara ise 120 oy aldı, 3 oy da geçersiz sayıldı.
Kongre sonunda rakibi Ahmet Kara’yla birlikte poz veren AK Parti Toroslar İlçe Başkanı Bekir Topçu, kendisine destek vererek göreve getiren tüm delegelere teşekkür ederken, diğer aday Ahmet Kara’yı da medeni cesaretinden dolayı kutladı. Sonuçta kazananın AK Parti ve Toroslar olduğunu vurgulayan Bekir Topçu, Toroslar’da yepyeni bir dönemin başladığını söyledi.