Tarsus Belediyesi, kentin dört bir yanında ilaçlama yapıyor

Tarsus Belediyesi, son dönemde dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı ortak kullanım alanları, kamu kurumları, otogar, toplu taşıma araçları, çöp konteynerleri ve belediye birimlerinde ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları başlattı.

Tarsus Belediyesi, kentin dört bir yanında ilaçlama yapıyor

Tarsus Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ekipler başta korona virüs olmak üzere salgın hastalıklara karşı ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına hız verdi. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın talimatları doğrultusunda korona virüse ve bulaşıcı hastalıklara karşı ilaçlama çalışmaları yürüten Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlileri tarafından ilçe genelinde ortak kullanım alanları başta olmak üzere, kamu kurumları, otogar, toplu taşıma araçları, çöp konteynerleri ve belediye birimlerinde ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları başlatıldı.

Öte yandan, korona virüse önlem olarak belediye tarafından yapılacak olan tüm kültür ve sanat etkinliklerine bir süreliğine ara verilirken, belediye bünyesindeki Zübeyde Hanım Bütünleşik Yaşam Evi, Ülker Aydın Yaşlı Dayanışa Evi, Seher Togo ve Nene Hatun Kreşi, tüm kütüphaneler, okuma salonları ve Mehmet Bal Sanat Galerisi de kullanıma kapatıldı.

 

“VİRÜSÜN ÖNEMİ, ÇOK YENİ OLDUĞU İÇİN HİÇ KİMSENİN ONA KARŞI BAĞIŞIKLIĞININ OLMAMASINDAN KAYNAKLANIYOR”

Başkan Bozdoğan, korona virüs ve diğer bulaşıcı hastalıklara karşı çalışmaların hız kesmeden aralıksız devam edeceğini belirterek, “Yeni korona virüs neredeyse tüm dünyaya yayıldı. Ülkemizde de görüldü. Virüsün önemi çok bulaşıcı ve ağır seyirli olmasından değil, çok yeni olduğu için hiç kimsenin ona karşı bağışıklığının olmamasından kaynaklanıyor. Aslında normal mevsimsel gribe göre daha bulaşıcı ve daha tehlikeli değil. Vücut direnci yüksek olanlarda hafif seyrediyor. Kronik bir hastalığı olanlar ise daha fazla etkileniyorlar” dedi. (İHA)