İdman Yurdu karara temkinli!

İçel İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık: Federasyonun aldığı karara saygı duyuyoruz. Lakin nemin yüzde 95’e ulaştığı günlerde maçları nasıl oynayacağız. Hadi Mersin’de maçları gece oynadık ya deplasmandaki maçlarımız nasıl olacak? Rakiplerimizin stadyumları elverişsiz

İdman Yurdu karara temkinli!

Mersin’i Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5.Grup’ta temsil eden İçel İdman Yurdu’nun Başkanı Metin Saltık, Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı 18 Temmuz’da Bölgesel Amatör Lig başlayacak kararını değerlendirdi. Başkan Saltık, Mersin’in yaz aylarında ki hava şartlarından dolayı lige hazırlanmalarının oldukça zorlu geçeceğini söyledi.

“KALAN 4 MAÇIMIZI KAZANACAĞIZ”

Federasyonun aldığı karara saygı duyduklarını söyleyen İçel İdman Yurdu Başkanı Metin Saltık, “Biz hedefi olan bir takımız. Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karara saygı duyuyoruz. Eninde sonunda bu lig oynanacak. Bizim 4 maçımız var. Talasgücü Belediyespor, İskenderunspor, Ceyhanspor ve Sorgun Belediyespor. Bu maçları kazanarak play-offa yükseleceğiz. Takımımıza olan inancımız ve güvenimiz tam” dedi.

“TEMMUZDA MAÇLAR NASIL OYNANACAK?”

Teknik heyetle görüştüklerini açıklayan Başkan Saltık, “Önümüzde kritik bir süreç var. Yaklaşık 2 ay sonra maçlarımız başlayacak. Bayramdan sonra tesislerimizde bir araya geleceğiz. Ardından çalışmalara başlayacağız. İnşallah bu süreçte virüs belasından da kurtulmuş oluruz. Temmuz ayının ortasında yüzde 95’lere var bir nem olacak. Hadi evimizdeki maçları akşam oynadık diyelim ya deplasman maçlarımız ne olacak? Rakiplerimizin stadyumları elverişsiz. Futbolcularımızda bir can taşıyor” sözlerini kullandı.

“GEREKLİ ÖNLEMLERİMİZİ ALACAĞIZ”

İçel İdman Yurdu olarak COVİD-19 önlemlerini alacaklarının altını çizen Saltık, “Federasyonun açıkladığı bir sağlık protokolü var. Bu sağlık protokolüne uymaya çalışacağız. Futbolcularımız gelmeden önce tesislerimiz virüse karşı hazır hale gelecek. Bizim futbolcularımız ülkemizin birçok farklı şehrinden gelecek. Bundan dolayı gerekli önlemimizi alacağız. Gerekli önlemlerimizi aldıktan sonra teknik heyetimizin raporu doğrultusunda futbolcularımız çalışmalarına kaldığı yerden başlayacak” ifadelerini kullandı.

“FEDERASYON DESTEK SUNMASI GEREKİYOR”

2019 Temmuz ayında 2019-2020 sezonun hazırlıklarına start verdiklerini söyleyen Metin Saltık, “Bu sürecin tamamlanması Eylül ayını bulacak. Sezon oldukça uzadı. Maddi yükümüz arttı. Biz tamamen kimseden destek almadan ayakta duran bir kulübüz. Federasyon geliri olmayan bir ligde mücadele eden takımlar bir paket açıklamasını umuyoruz. İnşallah gereken destek sunulur” diyerek sözlerini tamamladı.