Hasret sona eriyor

Hasret sona eriyor

AHMET SÜTCÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran'dan itibaren uygulanacak normalleşme kararları kapsamında spor salonları ile halı sahaların da açılacağını duyurdu. Erdoğan’ın açıklamasıyla; koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 18 Mart'tan beri kapalı durumda bulunan spor salonları ile halı sahalar yeniden açılış hazırlıklarına başlayarak koronavirüse karşı hazır hale geldi. Halı sahalar ile spor salonları 1 Haziran Pazartesi günü saat 00.00 itibariyle kapılarını vatandaşlara açacak.

 

 

“70 GÜNDÜR KAPALIYIZ”

Mezitli bölgesinde yer alan Berlin Halı Saha’da virüse karşı çalışmalar tamamlandı. İşletme sahibi Hüseyin Kılavuz 70 gündür kapalı olduklarını söyleyerek, “Koronavirüs her sektörü olduğu gibi bizim sektörü de etkiledi. Genelge ile işletmemiz 18 Mart tarihinden itibaren kapalı durumdaydı. Çok şükür zor günleri geride bıraktık. 1 Haziran itibariyle işletmemizi vatandaşlarımıza açık hale getiriyoruz” dedi.

 

“HALI SAHADA İKRAMLAR KALDIRILDI”

Virüse karşı aldıkları tedbirlerden bahseden Kılavuz, “Her takımın soyunabileceği bir odası olacak. Her maçtan sonra açık ikramımız vardı. Bunu da iptal ettik. Kapalı ikram vereceğiz. İşletmemizin her tarafını dezenfekte ettik. Sık sıkta dezenfekte edeceğiz. Halı sahaların açılması iyi oldu. İnsanların stres atabileceği bir ortam yok. İnsanlar gelip burada stres atacaklar. Neşe bulacaklar. Kararın açıklanmasıyla halı sahamıza da ilgi yoğun. Pazartesi günü bütün saatlerimiz dolu” sözlerini kullandı.

 

 

“ŞARTLARI BİLMİYORUZ”

Halı sahaların yanı sıra spor salonları da 1 Haziran itibariyle kapılarını sporseverlere açacak. VEM Fitness Sahibi Mustafa Uslu, 1 Haziran itibariyle işletmenin açık olacağını belirtirken bakanlık tarafından kendilerine henüz bir genelgenin ulaşmadığını söyledi. Hangi şartlar altında işletmenin faaliyette olacağını bilmediklerini belirten Uslu, “Kaç metrekareye bir insan alacağız, kaç metrekareye bir alet koyacağız bilmiyoruz. Bin metrekarelik alanda hizmet sunuyoruz. Bizim salonumuz elverişli bir yer.  Genel anlamda şartları bilmiyoruz” dedi.

 

“MADDİ DESTEK BEKLİYORUZ”

Salonu dezenfekte ettiklerini belirten Uslu, “Çalışmalarımızı tamamladık. Boyamızı yaptık. 1 Haziran itibariyle kapılarımızı sporseverlere açacağız. 70 gündür kapalı durumdaydık. Fiyatları virüs nedeniyle yükseltmeyi düşünmüyoruz” sözlerini kullandı. Uslu, spor kulübü oldukları için maddi anlamdaki desteklerden yararlanamadıklarını söyleyerek maddi destek beklediklerini de açıkladı.