Ahmet Sütcü

Bozuk düzenin temiz gazetesi


16 yaşında spor yazarı olarak başladığım, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü kazanarak stajyer olarak adım attığım mesleğimde yeni bir ayrılık vakti….

 

Mersin’in duayen gazetecisi Ali Adalıoğlu’nun, Güney Gazetesi’ni satın almasıyla birlikte beraber çalışma fırsatı buldum. Yaklaşık 16 aylık süreçte Güney Gazetesi’nde bana tevdi edilen Spor Sorumluluğu görevini 31 Mayıs itibariyle bırakma kararı aldım. 16 aylık zaman dilimi içerisinde zaman zaman haber servisine de dokunduğum günler oldu. Gazetenin ihtiyacı olduğu her alanda hizmet etmeye çalıştım. Geldiğim süreç içerisinde her başlangıcın bir sonu olduğu gibi 1 Şubat 2020 tarihinde başlayan serüvenin de sonuna geldim…

 

Merhaba Gazetesi’nde Sorumlu Yazıişleri Müdürü İbrahim Büyükeken’in bana öğrettiği gündem gazetecilik yolunu, spor gazeteciliği ile dönemin Spor Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni Recep Çınar’la pekiştirdim. Ardından Merhaba Gazetesi Spor Müdürü Ferhat Türkoğlu ile spor gazetecisi olma yolunda adım attım. Mersin’e döndüğümde kapısını açan Gazeteci Volkan Toslak ağabeyimle birlikte hem gündem hem spor alanında iyi bir ivme kazandım.

 

Güney Gazetesi’nde çalışana kadar 4 gazeteci mesleki ahlakıma birbirinden önemli dokunuşlar yaptı. 1 Şubat 2020 tarihinde başlayan süreçte ‘Ali Abi’ spor sayfalarının dümenini bana emanet etti. 18 yaşında stajyer olarak başladığım mesleğimde 22 yaşında ilk kez ağır bir sorumluluk almanın bilinciyle mesleğimi yaptım. 16 ayda tüm branşlara dokunduk. Zaman zaman olumlu zaman zaman olumsuz dönüşler aldık. Kovid-19 belası nedeniyle zincirin vurulduğu spor sahalarının, alanlarının nabzını tuttuk. Sporun dibe vurduğu Mersin’de yıllar sonra 2 sayfa spor yaparak okuyucuların özlemini dindirdiğimizi düşünüyorum…

 

Artık buraya kadarmış…

 

Güney Gazetesi ile birlikte sürdürdüğüm Buyukmersin.com, Spor33.com Haber Müdürlüğü, Nefes Dergisi Yazıişleri Müdürlüğü görevlerime devam edeceğim.

 

Yakın zamanda kaybettiğimiz meslek büyüğümüz Fikret Ünver’in gazetede bana söylediği gibi;

 

“Gazetecilik yaşam biçimidir” sözünü şuur edinmeye devam.

 

Başta Ali Abi olmak üzere beraber çalışma fırsatı bulduğum tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

Bozuk düzenin

 

Temiz gazetesine

 

Elveda….ARŞİV YAZILAR