Recai BİLGİÇ | İYİ BİR OTEL KONUĞU OLMA İPUÇLARI | Güney Gazetesi Mersin
Recai BİLGİÇ

İYİ BİR OTEL KONUĞU OLMA İPUÇLARI


Bir otel odası rezervasyonu, özünde otelle bir sözleşme yapmaktır. Belirli bir ücret ödemeyi kabul edersiniz ve otel de size temiz, konforlu bir oda sağlamayı kabul eder. Belirtilen otelde kalırken, personele ve diğer misafirlere karşı saygılı olmanız ve otelin tüm kurallarına uymanız beklenmektedir. Bir şikâyetiniz varsa, misafir hizmetlerine kibarca iletin.  Otel herhangi bir ihmali düzeltmek için elinden geleni yapacaktır.

Bir otel, sizi evden uzakta lüks bir ev gibi hissettirebilir, ancak bu her zaman gerçek evinizin sınırları içinde hareket etmeniz gerektiği anlamına gelmez.

Açık Büfe kahvaltı

Ücretsiz kahvaltı büfesi tüm gün sürecek bir eğlence değildir. Açık büfe kahvaltıyı, odanıza geri götürmek için birden fazla gıdayı almak için bir davet olarak görmeyin. Büfe sistemi misafirleri tabaklarını ağzına kadar doldurmaya teşvik eder buda alınan tüm yiyecekler yenmediği için bu büyük ölçekli israfa neden olabilir.

Düzgün giyinmek

Ortak alanlarda, bornoz, pijama ve çıplak ayakla dolaşmayın Otel bir ev gibi olsa da aslında sizin eviniz değildir. Kendi otel odanızın sınırları içindeyken istediğinizi giyme hakkınız vardır, ancak odadan çıkarken çevrenizi ve diğerlerini düşünmek çok önemlidir

Personele Saygısızlık

Çoğu zaman, otel misafirleri otel çalışanları için çalışmayı zorlaştırır. Hizmetlerinden yararlanma hakkınız olsa da konaklamanızın ücretini ödediğinizi düşünürsek, onlara kötü davranmanız veya onlara sahip misiniz gibi davranmanız doğru bir davranış değildir.

Gürültünü minimumda tutun

Bir otelde iyi bir misafir olmak için, orada kalan tek kişinin asla siz olmayacağınızı her zaman hatırlamalısınız. Diğer konuklara karşı düşünceli olmak her zaman önemlidir ve bu genellikle mümkün olduğunca az gürültü yapmak anlamına gelir.

Bahşiş

Size rahat bir konaklama deneyimi yaşatan insanlara bir bahşişle teşekkür etmeyi unutmamak önemlidir.

Otel odanız

Bir oteldeki oda size ait olmasa da ona öyleymiş gibi davranmalısınız. Tüm mobilya ve demirbaşlara özenle davranın. Bunlar kişisel eşyalarınız değildir ve otelin onları bulduğunuz gibi bırakacağınız konusunda makul beklentileri vardır.

Ayrılırken asla tekrar kullanılabilir eşyaları almayın

Şampuan, saç kremi, sabun ve losyon gibi sarf malzemeleri alabilirsiniz. Ancak bornozlar, havlular, tabaklar, bardaklar, kupalar ve diğer nesneler sadece otel konaklamanız boyunca kullanım için oradadır Bir şeyi eve götürmek isterseniz, resepsiyonla iletişime geçin ve satın alabileceğiniz bir tane olup olmadığını sorun.

Check-in ve Check-out  (Giriş ve Çıkış)

Check-in ve check-out saatlerine uyun. Seyahat planlarımızla her zaman örtüşmeseler de otellerin check-in ve check-out zamanlarının bir nedeni vardır. Otel personelinin bir sonraki konuklar gelmeden önce odanızı hızlı bir şekilde temizlemesi ve sterilize etmesi için yeterli zamana ihtiyacı vardır.

Anketi konaklamanızdan sonra daima doldurun

Çoğu otel, konaklamanızdan sonra tamamlamanız için size hızlı bir anket e-postası gönderecektir. Bunları doldurmak önemlidir. Beğenmediğiniz bir şey varsa, bunu söyleyeceğiniz yer ankettir.

İyi konaklamalarARŞİV YAZILAR