Volkan Toslak

Volkan Toslak

Lig yarışı kızıştı…


Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden takımlardan Meskispor hariç diğer iki takım haftayı 3 puanla kapattı. Şampiyonluğun en büyük adaylarından İçel İdman Yurdu, kendi sahasında oynadığı maçta Mucur Yabanlıspor’u 5 -0’lık net bir skorla yenerek Ceyhanspor’u takip etti.

 

İkinci yarı yapılan 7 transfer takıma uyum sağlamış. Biraz daha hareketlenmelerinin tam zamanı. Takım bunun üstüne koyarsa iyi işler yapar ve sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüsler. Lig’de artık son 10 haftaya girildi. İdman Yurdu, Ceyhanspor’un hata yapmasını bekleyecek. Bu sırada puan kayıpları da yaşamaması lazım. Hal böyle olunca stres de üst seviyede olmaya devam edecek.

 

1925 takımı ise Göremespor’u 3 – 0 la geçerken, Meskispor deplasmanda oynadığı maçta Eşmekaya Sultanhanıspor’a 2 – 0 mağlup oldu. Meskispor’un bu hafta beklenmedik teknik direktör istifası bu maça da yansımış belli ki. Meski bu sorunu bu hafta çözerek yeni teknik adamını göreve getirmesi gerekiyor.

 

1925 takımı ise Lig’in ikinci yarısına iyi başladı. Yeni transferleri takıma katkı sağladı ki hiç mağlubiyet yüzü görmedi. BAL’da her an her şey olabilir. Takımların birbirlerine köstek olmasından çok destek olması, bütünlük içerisinde hareket etmesi gerekiyor. İkinci yarının ilk maçında yaşanan gerginliğin hiçbir takıma fayda sağlamadığı bir gerçek. O nedenle herkes şapkasını önüne koysun. İyi düşünsün.

 

Gelelim kent protokolüne. Genelde birkaç belediye başkanı dışında İdman Yurdu çok destek görmüyor. Burası sırat köprüsü. Başta Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanları ve STK’lar takıma destek vermeli. Eğer bu takım 3. Lig’e çıkarsa kente heyecan gelir. Statü gereği ise Meskispor yada 1925 takımı otomatik olarak Lig’de kalır. Bu fırsatı iyi değerlendirirsek, Mersin önemli noktalarda kendine yer bulur.

 

Son olarak Güney Gazetesi yeni bir oluşuma gitti. Gazeteci Ağabeyim Ali Adalıoğlu’nun önemli bir kadroyla bu işi yürüteceğini biliyorum. Güney Gazetesine yeni dönemde başarılar diliyorum. Bana bu imkanı veren Ali Adalıoğlu’na da tekrar teşekkür ediyorum.Yolu açık olsun... 

 

 ARŞİV YAZILAR